Created with Sketch.

«Українська Друга світова»: УПА, українці у військах Вермахту та доля Кримських татар

23.09.2016, 10:24

У вестибюлі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського в рамках відзначення Дня визволення Полтави від нацистських загарбників та 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру відкрили банерну виставку «Українська Друга світова».

Як розповідають організатори виставки, вона вперше представляє український вимір Другої світової війни від 1-го вересня 1939-го року, коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, так і до останнього пострілу у війні з Японією.

Тут висвітлені цікаві факти, які розповідають про роль 6 тис. українців, які воювали у партизанському руху Франції, висвітлена діяльність ОУН-УПА, українців, що воювали на боці ІІІ Рейху та у радянських партизанських загонах.

– Про цю виставку можна говорити дуже багато. Вона покликана розвіяти міфи тієї страшної війни: міфи про її початок, про перебіг подій, про роль і місце України в ній. Найбільше мене вразила доля Кримських татар, які також постраждали від цієї трагедії. Тут описані майже точні втрати усіх учасників війни загалом, і українців окремішньо. Ця виставка експонувалася по всій Україні: Львів, Київ, Одеса, Черкаси, Конотоп – розповідає працівниця відділу соціокультурної діяльності обласної бібліотеки Юлія Крамарєва.

За її словами, банери виготовлялися у Львові. Можливий варіант продовження їх експозиції у районах Полтавщини. Проте, для цього треба виділити відповідні кошти та місце.

Авторами цієї виставки є Український інститут національної пам’яті та Центр досліджень визвольного руху. Діятиме вона з 23-го вересня до 3-го жовтня на першому поверсі обласної бібліотеки. 


Читайте також
Обережно! Шахраї
Полтава
Лохвиця підтримає прифронтовий Вільнянськ, поки сплюндрована Полтава йде під землю
Полтава
Захисникам України від лубенських школярів із любов'ю
Полтава
Українофоби продовжують плюндрувати родючі землі Полтавщини
Полтава
Влада Хоролу забезпечить ветеранів війни житлом, у Полтави про це годі мріяти
Полтава
Дружина полтавського тероборонівця відкрила центр сімейного оздоровлення
Полтава