Created with Sketch.

Українські історики розкрили таємницю походження роду Пилипа Орлика

09.08.2021, 11:25
Гетьман Пилип Орлик

Наступник гетьмана Івана Мазепи – чех за етнічним походженням, але українець по духу і поклику власного серця.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав співробітник Інституту історії України Національної академії наук Олександр Алфьоров.

За словами фахового дослідника спадщини Гетьманщини, рід Пилипа Орлика не тільки має чеське коріння, але й кровний зв'язок із династіями литовських князів Ґедиміновичів і київських Рюриковичів.

«Предки українського гетьмана переїхали з Чехії спочатку до Польщі, а потім до Великого князівства Литовського і Руського у час Гуситських війн (1419-1434). Ті ж з Орликів, що лишились у Чехії пізніше отримали баронський титул. Та значно цікавішою є інформація про походження гетьмана не за чоловічою лінією: "Cherchez la femme"! За жіночою лінією Пилип походив від князів Ґедиміновичів і вважався одним із нащадків великого литовського князя Кейстута. Одна з ґенеалоґічних леґенд Середньовіччя, переповідає, що його предками за жіночою лінією могли бути й Рюриковичами; але точно відомо, що його тітка була княгинею Друцькою-Підберезькою (а це Рюриковичі!)», – зауважує Олександр Алфьоров.

Науковець додає, що за різними гілками Орлик серед грона своїх предків і родичів мав визначних інтелектуалів свого часу, а з усіх українських гетьманів (від Богдана Хмельницького до Кирила Розумовського), – чи не єдиний був найшляхетнішого походження.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", у Державному архіві Швеції виявили невідоме вітчизняним історикам досьє на Пилипа Орлика.

Читайте також
Харків'янин Удовиченко вправно душив червону московську гниду
Історія
Батько убитої доньки. Син убитого батька. Брат убитої сестри. Особистий ворог путіна.
Війна
Сьогодні день пам'яті українського вченого Івана Пулюя, який винайшов «рентгенівські» промені
Історія
Митець, що розширив межі японської літератури. Історія Кобо Абе
Історія
Бандерівець в окупованому Криму: живописець-баталіст Микола Самокиш
Мистецтво
Пророча пересторога Заходу від старого українського генерала
Історія