Created with Sketch.

Українські морпіхи пройшли навчання у Великій Британії

13.08.2023, 07:26
Українці на навчаннях у Великій Британії
Фото: Royal Navy

Близько 900 українських морських піхотинців пройшли курс підготовки у Великій Британії.

Про це повідомляють у прес-службі Королівського військово-морського флоту.

Королівські морські піхотинці понад півроку навчали українських колег мистецтву проведення рейдових дій та складних операцій, а також передавали досвід щодо планування та проведення рейдів з використанням малих катерів. 

Кожна група пройшла сувору п'ятитижневу програму, під час якої розвивалися навички життя/виживання в польових умовах, надання першої медичної допомоги на полі бою, ведення ближнього бою та фізичної підготовки.

Курс включав використання мінометів, ПТРК, зенітних ракет "Стінгер" та безпілотників для розвідки і вибухового знищення перешкод, таких як протитранспортні укріплення "Зуби дракона".

Відзначається, що у навчаннях брали участь як добровольці без попереднього військового досвіду, так і ті, хто вже брав участь у бойових діях на передовій.

Тренування проводили інструктори з 42-ї та 47-ї рейдової групи "Коммандос", а також армійські десантники з 24-ї інженерно-саперної бригади "Коммандос" та королівські артилеристи з 29-ї бригади "Коммандос".

Навчання українських військових у Великій Британії

З початку 2022 року понад 20 тисяч військовослужбовців Збройних Сил України вже пройшли підготовку у Великій Британії. На початку цього року Велика Британія взяла на себе зобов'язання підготувати ще 20 тисяч новобранців.

Крім того, британці надали широкий пакет інших навичок, включаючи медичну підготовку і підготовку військових капеланів для надання пастирської допомоги, духовної підтримки і моральних настанов.

Включаючи програму "Операція Інтерфлекс" і програму для морських піхотинців, підготовку Збройних сил України підтримують Австралія, Канада, Данія, Фінляндія, Литва, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Фінляндія, Швеція і Швеція.

Читайте також
У ЄС готують плани щодо перенесення навчання солдатів ЗСУ з Європи до України
Війна
В НАТО анонсували військові навчання зі стримування ядерних сил
Війна
Вперше в історії НАТО ВМС ЗСУ очолили управління на масштабних навчаннях
Війна
У Польщі відкрився найбільший навчальний центр для українців
Війна
Військові США приїхали в Білорусь подивитися на військові навчання з росією, - Reuters
Війна
росія випробувала біля кордонів НАТО гіперзвукову ракету «Циркон»
Війна