Created with Sketch.

Українські патріоти на Полтавщині показали гундяївцям, що вони про них думають

14.07.2016, 04:59

Стаття Людмили Кучеренко

12 липня близько 18-ї години вечора Хресна хода УПЦ Московського патріархату, яка з 3 липня рухається зі Свято-Успенської Святогірської Лаври (Донецька область), до Києва, перетнула адміністративний кордон Харківської та Полтавської областей біцля райцентру Чутове.

І вперше від його початку (розпочався 3 липня) його зустріли не лише вірні Московського патріархату, а й українські патріоти, котрі добре усвідомлюють, що саме російська церква благословляє на братовбивчу війну і донецьких сепаратистів, і російських кадрових військових.
Активісти полтавських і чутівських громадських організацій, які вийшли продемонструвати своє ставлення до представників патріарха Московського Кирила (Гундяєва), тримали в руках українські національні прапори та плакати.

Вони вважають, що назва хресного ходу - хід миру, любові та молитви за України – окозамилювання. Насправді ж у московських церквах моляться за перемогу Путіна й поразку України…

Більшість віруючих, які на кордоні Полтавської області вишикувалися зустрічати хресний хід з Харківщини, виявилися харків’янами і цього не приховували. Серед місцевих адептів російської церкви журналісти виявили, зокрема, директора Новокочубеївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Юрія Петренка, відносно молоду людину, котра агресивно реагувала на слова активістів про те, що не може виховувати українських патріотів педагог, який молиться в церкві країни-агресора.
Увесь шлях – від кордону з Харківською областю до центру Чутового, де біля церкви відбувся молебен, релігійну ходу по інший бік дороги супроводжувала наша інформаційно-протестна акція.До речі, в Чутівському районі немає жодної церкви УПЦ Київського патріархату.
Ходу також супроводжує поліція, а охороняють молодики в спортивному одязі а-ля тітушки.

Від спілкування «ходоки» відмовляються. Хода більше автобусна, ніж пішохідна. До крупних населених пунктів "прочан" підвозять автобусами. Потім вони трохи йдуть пішки, а далі знову сідають в автобуси. Основна маса – фанатично віруючі жінки середнього й старшого віку, яких завжди є по кілька в кожному приході. Дуже точно сказав миргородський фермер Віктор Галич: «Не бачу я там Бога. І любові й добра там немає».

Читайте також
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава
Пам'ятною дошкою у Кобеляках вшанували захисника України Юрія Няйка
Полтава
У Миргородському районі затримали порушника нерестової заборони
Полтава
Кременчуцькі корупціонери витратять 32 млн грн на реконструкцію комунального гуртожитку
Полтава