Created with Sketch.

Українські сільгоспвиробники втратили надію на перемогу

вчора, 12:31
Фото: AgroPolitNews

Нещодавно оголошений «найвеличнішим лідором світу» план не влаштовує вітчизняних аграріїв. Дехто розмірковує залишити збитковий бізнес.

Такі невтішні прогнози роблять самі виробники, нарікаючи на посилення податкового тиску та продовження бойових дій, передає медіаагенція «Останній Бастіон» із посиланням на видання Delo. Стан справ нині вкрай критичний, аніж раніше.

У прифронтових областях багато селян припиняють сівбу озимих, розуміючи безперспективність зібрати весною 2025 року врожай. Найбільше страждають фермери у Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Харківській та Сумській областях, де українці на власній шкірі відчувають російську присутність.

На сьогодні (кінець жовтня — прим. ред.) частина аграріїв уже навіть припинила обробку землі, відомо, що за 3 минулі місяці вдалося засіяв 30-40% площ. У прикордонних зонах Чернігівщини угіддя взагалі нікому не потрібні, бо люди планують виходити з бізнесу та, можливо, виїжджати з України.

У разі близького завершення війни (хоча, коли це відбудеться, — невідомо) землі залишатимуться без обробки на 5-7 років, адже, по-перше, заміновані, а по-друге, самі люди бояться туди заходити. Компенсувати скорочення посівних площ та врожайності зможе ріст цін на сільгоспсировину.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що цьогоріч вітчизняні аграрії зібрали значно менше, ніж торік. Сільські виробники б'ють на сполох через зменшення обсягів зернових.

Читайте також
Вітчизняне свинарство на межі кризи — фермери
Економіка
Зростання цін на овочі та фрукти шокувало українців
Економіка
Українська продукція рятує європейців від споживчої інфляції
Економіка
Через посушливе літо в Україні неврожай помідорів
Економіка
В Україні здорожчають яблука
Економіка
Вітчизняні пекарі скаржаться на відсутність продовольчої пшениці
Економіка