Created with Sketch.

Український фільм «20 днів у Маріуполі» отримав «Оскар»

11.03.2024, 09:50

Фільм українського виробництва вперше в історії отримав нагороду Американської кіноакадемії

Український документальний фільм «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова отримав нагороду «Оскар» в категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм».

Це перший в історії «Оскар» для України.

«20 днів у Маріуполі» – документальна робота режисера, воєнного кореспондента Мстислава Чернова, фотографа Євгена Малолєтки та медійниці Василиси Степаненко, які у березні 2022 року опинились у блокадному Маріуполі.

За нагородою на сцену вийшли Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василиса Степаненко, які працювали в Маріуполі у 2022 році

Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення росією Маріуполя – за це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

Фільм описує перші тижні російського вторгнення в Україну в Маріуполі, висвітлюючи гуманітарну катастрофу, що виникла через облогу, масові поховання, злочини російських військ, роботу медичного персоналу та бомбардування пологового будинку.

На жаль, фільм «20 днів у Маріуполі» описує лише наслідки окупації Маріуполя росіянами. В ньому не говориться про передумови, які сприяли швидкій окупації півдня України.

Хто насправді винен у здачі південних областей окупантам?

У січні 2020 року Володимир Зеленський перебував з робочим візитом в Омані.

Секретар Радбезу Московії Микола Патрушев прилетів із Москви в Оман чартерним літаком Bombardier Global Express 6000 із бортовим номером 9H-VJN вночі 8 січня.

8 січня 2020 року з аеропорту міста Маскат, столиці Оману, о 18:30 (за київським часом) вилетів чартерний літак Bombardier Global Express 6000 із бортовим номером 9H-VJN, на борту якого перебував президент України Володимир Зеленський.

Микола Патрушев прилетів із Москви в Оман чартерним літаком з бортовим номером 9H-VJN вночі 8 січня. А вже ввечері того ж дня тим же бортом скористався президент Зеленський для повернення в Київ.

Тож очевидно, що в Омані Зеленський міг мати зустріч з Патрушевим, хоча обидві сторони це заперечують.

Подальші події розвивались наступним чином,

26 лютого 2020 року Володимир Зеленський анонсував плани по Чонгару: «Держава спільно з компанією Socar до кінця року відкриє на Чонгарі великий хаб - центр надання адміністративних послуг, зону відпочинку та інші дуже важливі об'єкти».

у своїй колонці на УП звітував про виконання плану щодо домовленостей та зобов'язань, які виникли на зустрічi лідерів «Нормандської четвірки».

«Завдяки зміні президентом Зеленським принципів державної політики, Україна робить набагато більше для допомоги нашим громадянам, які змушені залишатися на тимчасово окупованій території, ніж було домовлено», — написав Андрій Єрмак.

«Наприклад, украй важливо убезпечити людей по обидва боки лінії зіткнення від величезної кількості смертоносних мін», - наголосив керівник ОП і додав: «Наша делегація доклала максимум зусиль, аби погодити у серпні 20 ділянок для розмінування. Потрібно швидко виконувати цей план. Цю роботу може на власні очі побачити кожен, хто відвідає нові контрольні пункти на лінії розмежування, розбудовані за принципом сучасних сервісних хабів», - зазначив Андрій Єрмак.

23 листопада 2021 року віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук пообіцяла, що впродовж трьох місяців команда Мінреінтеграції запустить автобусні шатли на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак»: від пункту пропуску до адміністративної межі.

14 лютого 2022 року (за 10 днів до повномасштабного вторгнення) на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» розпочали курсувати автобусні шатли від пункту пропуску до адміністративної межі. На тиждень раніше ніж обіцяли, відзвітувала Ірина Верещук.

24 лютого 2022 року через КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» на територію України увійшли війська Московії, які захопили південь країни, Херсон, Мелітополь, Енергодар та заблокували Маріуполь.

Для нас очевидно — хто винен у здачі півдня України. Винні ті, хто за 5 днів до війни розповідав про те, що: «росіяни теж люди. Вони не можуть піти війною на Україну».

Винні ті, хо відкривав хаб на «Чонгарі». Винні ті, хто ударними темпами запускав автобусні шатли на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак», замість того, щоб посилити війська на півдні України.

зеленський, єрмак, татаров, баканов, верещук, наумов, кулініч та інші зрадники мають сидіти на лаві підсудних, та відповідати за державну зраду.

Читайте також
Романтичний трилер «Рішення піти» від митця світового класу
Мистецтво
Українська драма "Памфір" увійшла до списку найкращих фільмів 2023 року
Мистецтво
Пропаганда діє
Мистецтво
Вийшов перший повноцінний трейлер фільму «Аватар: Шлях води»
Мистецтво
У Нью-Йорку відбувається фестиваль сучасного українського кіно
Мистецтво
Український фільм "Мати Апостолів" отримав дві нагороди на фестивалі в Іспанії
Мистецтво