Провал тестування на COVID-19 в Україні годі пояснити браком ресурсів.
Про це заявив депутат попереднього скликання Верховної Ради, громадський активіст Ігор Луценко.
«Сусіди – в тому числі Угорщина, Туреччина, Білорусь – зробили в десятки разів більше тестів. Наш показник станом на сьогодні 126 тестів на мільйон населення, в той же час сусіди мають 2-3 тисячі зроблених тестів на мільйон, тобто в 20 разів більше. Таку різницю не можна ніяк пояснити обмеженістю українських ресурсів – ми аж ніяк не в 20 разів бідніші. Це український уряд в 20 разів менш організований і передбачливий», – зазначив Луценко у блозі.
«Слід сказати, що ефективна система тестування вкупі з вчасно запровадженим карантином для приїжджих дозволяє творити чудеса. Приміром, країни Східної Азії, котрі вже пережили у попередні десятиліття шок від інфекцій, нині мають лише точкові обмеження на ведення бізнесу. На вулицях діти там вільно граються на майданчиках, громадське харчування, транспорт і розваги працюють, хоча і місцями у обмеженому режимі», – наголошує Луценко.
«Отож, можна говорити про східну і західну моделі протидії коронавірусу. Захід — це, як правило, жорсткі обмеження на суспільне життя, однак їх жорсткість пов’язана з тим, що Європа на загал надто пізно відреагувала на епідемію, коли вже були десятки тисяч інфікованих, і відчутне перевантаження медичної системи в окремих регіонах. В Україні такого, якщо вірити офіційним даним, не було й до сих пір немає, але супержорсткі, багато в чому безпрецедентні навіть для Європи, обмеження ми запровадили, про всяк випадок. Це нам коштує приблизно 5% ВВП щомісяця. В той же час, на відміну від Європи, у нас провалено завдання з порятунку дрібного бізнесу», – підсумовує колишній нардеп.
Нагадаємо, представниця «Європейської солідарності» Ірина Геращенко назвала запроваджені урядом карантинні обмеження маразмом.