У «Європейській солідарності» карантинні обмеження назвали маразмом

ПОЛІТИКА
06 квітня, 07:10
У «Європейській солідарності» карантинні обмеження назвали маразмом
Фото: Останній Бастіон

Геращенко наголосила на непослідовності влади: за вивіз масок ніхто не покараний, за вихід без маски штраф 17 тис. грн.

У «Європейській солідарності» жорстко розкритикували обмеження, які відсьогодні змушені терпіти українці.

З відповідною заявою виступила представниця фракції «Європейської солідарності» Ірина Геращенко.

«Під час першої позачергової сесії, на якій обговорювали закони протидії коронавірусу, наша фракція виступила із застереженнями щодо норм про посилення повноважень МВС і поліції, надмірних штрафів і криміналізації недотримання карантину (саме карантину, а не самоізоляції). "Європейська Солідарність" і на робочій групі, і в залі намагалася відбити ці норми, переконати колег, що ми усвідомлюємо необхідність карантинних заходів і самоізоляції для подолання пандемії, але ще більше усвідомлюємо ризики свавілля силових структур і узурпації влади в українських реаліях», – зазначила Геращенко в себе на сторінці.

За словами представниці ЄС, влада, яка не змогла забезпечити громадянам доступні захисні засоби в умовах реального збідніння населення, «переходить межі істерії і маразму».

«Найдешевша маска коштує 18 гривень. Міняти її треба щодві години. Очевидно, в місцях масового скупчення треба бути в масці. Але тепер за прохід вулицею без маски штраф. Метро і міський транспорт не працюють. В супермаркет можна виїхати тільки па машині. Супермаркети працюють. Але влада заговорила про заборону користуватися і власним авто. З собакою вийти в брудний двір можна. З дитиною парком прийти в найближчу аптеку чи продуктовий ні. Двом людям з симптомами коронавірусу виходити в аптеку можна. Трьом здоровим - ні», – пише Геращенко.

Народний депутат навела чимало інших прикладів недоречних обмежень: «В супермаркеті стояти в черзі можна. В сквері перетнутися з колегами в робочих справах - ні. Проводити 15-годинне засідання Ради за ініціативи Зеленського можна. Іти на наступну позачергову наступного тижня Маріїнським ні. Їхати на авто ні. А як тоді? На поштових голубах? В ліс не можна. А в поле садити картоплю і іншу городину можна? Продати маски за кордон в розпал епідемії можна. Ходити без масок, коли їх ніде немає, ні. За вивіз масок ніхто не покараний. За вихід без маски штраф 17 тисяч грн. А чи знає влада, що деякі українці тягають ту одну маску вже 3 тижні карантину, бо іншої немає?»

«Але чи варто владі впадати в маразм? – риторично запитує Геращенко. – Мені здається, ці питання потребують серйозної дискусії уряду і парламенту. І дуже прикро, що керівництво ВР десь зникло, самоізолювалося і робить вигляд, що нічого, крім позачергових сесій, їх не стосується».

«Буду ініціювати обговорення цих питань на нараді з лідерами фракцій. Й не виключено, що наша фракція виступатиме за зміни маразматичних статей законів, які сьогодні дозволяють зловживання і свавілля під виглядом боротьби з епідемією», – заявила нардеп.

Читайте також:
Молоде покоління українців вже потребує докорінних змін, тож наявна ситуація застою провокує черговий Майдан.
06 серпня, 10:37
Руками підлеглого Євгена Бови прости Господи депутатка обласної ради Ірина Степаненко провела сесію Новоселівської ОТГ у закритому режимі.
14 липня, 18:20
Тимчасово виконуючим обов'язки керівника призначений Віталій Сажієнко.
17 червня, 16:32
Іван Баканов, чинний голова Служби безпеки України, є одним з найнепублічніших політиків з «обойми» Володимира Зеленського.
16 травня, 16:03
Монобільшість у Верховній Раді тріщить по швах.
13 квітня, 07:12
6 квітня поліція склала 192 адмінпротоколи за порушення карантинних заходів.
07 квітня, 07:45