Created with Sketch.

"Укрнафта" наполягає на законності виводу 3 млрд гривень на "приватівську прокладку"

19.04.2018, 07:42

Публічне акціонерне товариство (ПАТ) "Укрнафта" оскаржило рішення суду, який скасував за позовом Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) 60 договорів купівлі нафтопродуктів у Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Котлас", за якими з компанії в 2015 році було виведено 2, 94 млрд гривень.

Про це повідомляє інтернет-видання Enkorr, посилаючись на ухвалу Верховного суду України від 16 квітня, який прийняв скаргу "Укрнафти" до розгляду, передають Українські Новини.

Рішення про скасування цих договорів стало чинним 6 березня і на його підставі НАБУ може ініціювати процес примусового повернення напівдержавній "Укрнафті" неправомірно сплачених 2,94 млрд гривень. Для порівняння, ця сума дорівнює близько 20% податкового долу видобувної компанії та перевищує сумарний обсяг інвестицій за 2015-2017 роки.

При цьому "Укрнафта" не згодна з цим рішенням суду і вимагає його скасування.

Нагадаємо, з період з 1 по 15 липня 2015 роки колишні виконуючий обов'язки голови правління "Укрнафти" Олексій Кущ та директор департаменту реалізації Анатолій Таранець підписали 71 договір купівлі "Укрнафтою" нафтопродуктів у ТОВ "Котлас" на суму 3,49 млрд гривень.

"Укрнафта" здійснила передоплату за цими договорами в липні 2015 року, але термін поставки нафтопродуктів за більшістю з них визначено до 31 грудня 2018 року. Відстрочення поставки товару було надане додатковими угодами, які були підписані у листопаді 2015 року, тобто після обрання нового глави правління Марка Роллінса.

6 березня суд задовольнив позов НАБУ та визнав незаконними 60 з 71 договору (на суму 2,94 з 3,49 млрд гривень) і підтвердив, що підписуючи їх, менеджери "Укрнафти" перевищили свої повноваження, порушивши статутні документи компанії.

Інтереси "Укрнафти" в цьому судовому процесі з НАБУ представляє адвокат В'ячеслав Бунечко. Ця людина, згідно з визначенням Солом'янського районного суду Києва, на підставі якого НАБУ 27 липня 2017 року проводило обшуки в "Укрнафті", фігурує разом зі своїм безпосереднім начальником В'ячеславом Карташовим як особи, що здійснюють юридичний супровід правових відносин "Укрнафти" з компаніями-дебіторами, на які протягом 2015 року була виведено близько 14 млрд гривень.

Раніше засоби масової інформації повідомляли, що "Укрнафта" продовжувала здійснювати передоплати за нафтопродукти великим дебіторам з орбіти групи "Приват" і після вступу Марка Роллінса на посаду голови правління компанії. Ключові посади в компанії займають менеджери, призначення яких не було погоджено з державним акціонером НАК "Нафтогаз України": за продажі нафти, нафтопродуктів та скрапленого газу - ключові статті доходів компанії - відповідає Фелікс Луньов, а юридичні питання курирує В'ячеслав Карташов, який є колишнім адвокатом бізнесмена Ігоря Коломойського.

Довідка

НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти". Компанії, що входять до сфери впливу групи "Приват" Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 року операційне управління "Укрнафтою" здійснює група "Приват". Станом на 1 січня "Укрнафта" залишається найбільшим боржником щодо сплати податків перед держбюджетом. На неї припадає 20% всієї заборгованості у країні.

Читайте також
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава