Created with Sketch.

В Україні відсутня офіційна управлінська вертикаль, а є мафіозна держава

17.07.2024, 20:33
Фото: Facebook

Загнаний у тінь політичний процес має властивість вибухати «чорним лебедем». Де, коли, на якому майдані — хто зна, проте наслідки здивують.

Ключова проблема нашої країни у тому, що ми не маємо офіційної управлінської вертикалі, яка б відповідала за свої рішення (брала б відповідальність за скоєне). Те, що збудовано в Україні у владі, — це мафіозна система управління.

Це система, в якій ті, хто нею керує, не дотримуючись ні Конституції, ні законів, ні міжнародних норм, можуть ухвалити будь-яке рішення для себе та не нести за це відповідальності. А ті, хто в системі підпадає під відповідальність, — це звичайні виконавці та «стрілочники».

Власне, саме так і працює мафія!

Вже не раз говорено, що на відміну від Сполучених Штатів Америки, де величезну бюрократію федерального уряду називають «Deepstate», у нас державу варто називати «Shadowstate». Тобто, фактично, тіньова держава.

Всі мафіозні принципи приховані у тіні, які прикриває вітрина. На вітрині — державний прапор, Конституція, на вітрину пускають її прикрашати різних «громадських активістів», котрі живуть на іноземні гранти, або лояльні до влади.

На вітрині написано: «у нас є демократія», «у нас є закони», «у нас є вибори», «у нас є парламент», «у нас є президент — гарант Конституції». Але все, що написано на вітрині, — це не працює, бо це імітація.

Реальні ж дії відбуваються за лаштунками вітрини — у тіні. Саме такий соціально-політичний устрій слід називати мафіозною системою, яке ніколи не було, не є і не буде ефективним.

Адже, якби мафіозне управління було ефективніше офіційного, то найбільш розвиненою провінцією в Італії була б... Сицилія, батьківщина мафії. Насправді це — до тепер найвідсталіший регіон у країні.

Мафія ніколи не працює так, щоб усім жилось добре. Мафія працює на те, щоб добре жилося тільки вузькій верхівці; як у приказці: щоб у мене все було і мені за це нічого не було.

Варто згадати Майдан-2004 та Майдан-2014: попри вимоги громадянського суспільства і понесені жертви панівний клас використав протести, щоби нова група можновладців отримала владу, збільшивши власні капітали. Як говорили про Майдан-2004 року: «Мільйонери перемогли мільярдерів».

Відсутність демократії у нашій країні підмінюють політичною конкуренцією. Але в тому й біда, що конкуренція йде не між партіями із власним світоглядом і власним планом побудови комфортного довкілля для українців — конкурують мафіозні клани між собою, щоби виявитися першими біля важелів цієї мафіозної системи.

Наша влада (які б прізвища вона не мала), використовуючи цю мафіозну систему, навчилася не просто вибудовувати корупційні схеми та збільшувати свої активи та капітал у мирний час. Ця система дає змогу їй з не меншою ефективністю це робити навіть у часи криз та війни.

Навіть війну, — коли прості українці гинуть тисячами, коли вони втрачають свої будинки, рідних та близьких, — вони перетворили на механізм самозбагачення. Процес вилучення російських активів наші чиновники перетворили не на користь України, а на перерозподіл власності, забираючи їх у колишніх олігархів на користь нових олігархів.

Тому що робиться це, як завжди, за повного порушення всіх законів і тут — законів міжнародних. Тому колишні російські власники легко відбиваються від наших мафіозі, звертаючись до міжнародних судів, а наша мафіозна держава прирікає саме себе на ліквідацію.

Читайте також
Жодних «але». Зеленський не має йти на другий термін
Опінії
Андрея Тупікова призначили начальником Департаменту контррозвідки СБУ
Політика
Зеленський напередодні виборів віддає Укргазвидобування на розграбування Авакову
Позиція
Олексій Хоменко сам призначив себе тво Генерального прокурора
Опінії
Велике перерозподільництво
Політика
Демократія без виборів
Опінії