Created with Sketch.

В Україні випробували зенітний варіант ракети РК-10

27.12.2021, 10:18
Фото: google

Зенітний варіант РК-10 отримав збільшений двигун, що збільшило енергетику ракети

Державне підприємство Конструкторське бюро «Луч» (ДККБ «Луч») провело етап заводських випробувань зенітного варіанту ракети РК-10.

Українське підприємство «Державне Київське конструкторське бюро «Луч», цього місяця, випробувало зенітний варіант власної ракети РК-10 на одному з українських полігонів повідомляє Defense Express.

Нова ракета отримала змінену схему розміщення аеродинамічних поверхонь (рулів) у порівнянні з “традиційними” ракетами від КБ «Луч», коли вони знаходяться у хвостовій її частині.

Ракета для ЗРК ближньої зони виконана по так званій схемі «качка», тобто розміщення рульових поверхонь у носовій частині ракети.

Таке рішення необхідне для забезпечення більшої маневреності ракети для знищення повітряних цілей.

Засіб наведення та керування ракетою залишився традиційним для виробів КБ «Луч» по лазерному променю з супроводженням цілі в автоматичному режимі.

Проте, Олег Коростельов у інтерв’ю Defense Express розповів, що для РК-10 розробляється варіант з альтернативним наведенням за відбитим лазерним променем.

Зенітний варіант РК-10 отримав збільшений двигун, що збільшило енергетику ракети, а відтак і збільшення дальності ураження повітряних цілей. Нову ракету з уніфікованими рішеннями можна встановлювати на наземні та повітряні носії, а також на морські платформи.

РК-10

Конструкторське бюро «Луч» представило власну розробку у вигляді універсальної керованої ракети РК-10 у 2019 році. Нова ракета в залежності від бойової частини може використовуватися проти наземних та повітряних цілей. У серпні 2020 року стало відомо, що модернізований ЗРК «Стріла-10» отримає українську керовану ракету Р-10-ОФ – зенітну версію РК-10.

Універсальна керована ракета РК-10 із змінними бойовими частинами, в складі комплексу призначена для ураження нерухомих та рухомих сучасних броньованих цілей оснащених динамічним захистом, катерів, малогабаритних кораблів та повітряних маломаневрених цілей.

 

Читайте також
Замість ізраїльських дронів армія Швейцарії отримала купу проблем
Світ
росія збільшить виробництво «Шахедів» у 2025 році – ISW
Війна
РФ не здатна поповнювати арсенал наступальної техніки без КНДР
Війна
Російське виробництво «Шахедів» в Алабузі вийшла на значний темп
Війна
Німеччина передала Україні шосту систему IRIS-T
Війна
КНДР перекидає до росії додаткову артилерію — Defence Express
Війна