Created with Sketch.

В Японії створять безпілотні канатні дороги для боротьби із заторами

02.09.2023, 12:24

На глобальний ринок стартап планує вийти не пізніше 2029 року з огляду на обмеженість міських залізничних колій у Філіппінах.

Стартап з Японії має намір вирішити проблему пробок в Азії за допомогою безпілотних канатних доріг, вартість яких, на думку розробників, у 6 разів дешевша за сучасні аналоги.

Компанія Zip Infrastructure, яка була заснована в 2018 році, поставила за мету представити свій перший проект на японському ринку в березні 2025 року. На глобальний ринок стартап планує вийти не пізніше 2029 року з огляду на обмеженість міських залізничних колій у Філіппінах.

За оцінками Zip Infrastructure, вартість одного кілометра шляху для трамвая Zip становить приблизно $10 млн, тоді як звичайні залізниці або монорейкові дороги коштують близько $68,5 млн. Вагони Zip важать близько 2 тонн кожен, що приблизно в 10 разів менше за звичайний залізничний вагон.

Демонстраційний трамвай Zip побудований на базі японського старого електрокара. Його вагони можуть рухатися і металевими рейками, і тросами, що дає можливість використовувати більш складний маршрут і знизити витрати.

Кабелі коштують менше, але вони можуть використовуватися для подолання шляху виключно прямими лініями. А за допомогою рейок, хоч вони й дорожчі, можна побудувати вигнуті маршрути.

“З-за кордону зростає попит на дешеві перевезення”, – сказав Маріо Ян Карлос Ферідо Ребонкін, керівник відділу розвитку бізнесу Zip.

Але навіть невеликий успіх на японському ринку, на його думку, може допомогти компанії вийти на закордонні ринки як технологія “Зроблено в Японії”.

Читайте також
Швейцарські науковці розробили метод виявлення токсинів у стічних водах
Світ
Власник OpenAI пророкує досягнення технологічної сингулярності вже у 2025 році
Життя
«Зелена електроенергія» — глобальна містифікація
Життя
Сонячний зонд «Parker» встановив рекорд у космосі
Життя
На Запоріжжі випробували вітчизняні наземні дрони «Махно»
Війна
Американський супутник уперше показав зміну пір року на Землі
Життя