Князєв залишається в СІЗО до 8 вересня 2023 року включно, якщо він чи інша особа не внесе заставу у 75 млн грн.
Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Олег Федоров задовольнив клопотання детектива НАБУ про продовження варти для ексголови Верховного Суду Всеволода Князєва.
У разі внесення застави Князєв зобов'язаний буде дотримуватися низки обов'язків, зокрема здати закордонні паспорти, носити електронний браслет та не спілкуватися зі свідками та іншими підозрюваними.
Під час розгляду справи стало відомо, що САП звернувся із запитами в рамках міжнародно-правової допомоги до Польщі та Франції.
Журналіст УП Михайло Ткач повідомив з посиланням на свої джерела з оточення олігарха Костянтина Жеваго, що бізнесмен нібито розглядає можливість внесення застави за підозрюваних Князєва та Горецького через ультиматум останнього передати органам правопорядку докази протиправної діяльності керівництва групи компаній Ferrexpо.
Нагадаємо, що ввечері 15 травня Національне антикорупційне бюро повідомило про викриття масштабної корупційної справи серед керівництва та суддів Верховного суду. Згодом стало відомо, що йдеться про про затримання під час отримання хабаря голови Верховного Суду Всеволода Князєва. Високого чиновника підозрюють в отриманні майже 3 млн доларів хабаря.
Хабар Князєв нібито отримував від людей, які виступали за рішення суду на користь олігарха Костянтина Жеваго.
Додамо, що вже накладено арешт на майно Князєва, а також пов’язаних з ним юридичних осіб.
Виявити схему вдалося завдяки проникненню детективу НАБУ під прикриттям всередину злочинного угруповання. А епізод із «винагородою» для Голови Верховного Суду пов’язаний з ухваленням судом рішення в інтересах власника групи «Фінанси і кредит», - повідомила пресслужба НАБУ.
Після отримання інформації про існування злочинного угруповування у сфері судової гілки влади та її вищого керівництва детективи Бюро реалізували операцію під прикриттям. Завдяки оперативному проникненню в злочинне угруповання вдалося викрити та задокументувати низку епізодів діяльності злочинної організації.
Зокрема, внаслідок проведеного комплексу оперативно-технічних заходів Бюро здобуло інформацію про контакти бізнесмена-власника групи «Фінанси і кредит» з одним із адвокатів-керівником адвокатського обʼєднання. Під час розслідування з’ясувалося, що адвокатське об’єднання використовувалося для маскування злочинної діяльності. Під виглядом адвокатських послуг та юридичного супроводу, учасники угруповання домовлялися із суддями про ухвалення рішень в інтересах їхніх «клієнтів» (фізичних або юридичних осіб) за певну «винагороду».
За кілька днів після встановлення контакту, 15 березня, мало відбутися засідання по справі, але його було перенесено на виконання попередньої домовленості. Записи розмов підтверджують домовленість такого перенесення, зі слів фігурантів, на термін від двох тижнів до місяця. Також зафіксовано прохання підтвердити «готовність» до такого перенесення, до збору повної суми хабаря.
Після того відбувалася поступова передача коштів від бізнесмена до адвоката і, нарешті, на початку квітня вся сума була зібрана та покладена у банківське сховище для зберігання.
Під час проведення невідкладних слідчих дій, було вилучено частину предмета злочину, зокрема під час обшуку у головного фігуранта та інших учасників злочинного угрупування.
18 травня Вища рада правосуддя дала дозвіл на тримання Всеволода Князєва під вартою.
Згодом стало відомо, що ВАКС узяв під варту адвоката Олега Горецького, керівника об’єднання «Горецький і партнери», який, за версією слідства, передавав хабар ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву.
Пізніше НАБУ і САП додатково вилучили майже $500 тис. у справі голови ВС Князєва
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) під час обшуку вилучили велику суму готівки у майже пів мільйона доларів США, сховану учасниками злочину у справі за підозрою голови Верховного Суду.
Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.
Наразі правоохоронці досліджують джерело походження і приналежність цих коштів.
Обшук проведено 22 травня у межах досудового розслідування отримання $2,7 млн США неправомірної вигоди головою ВС і адвокатом. Гроші передавали голові ВС в обмін на рішення на користь одного з українських бізнесменів.