Його спільник, Володимир Новіков, отримав 4 роки ув'язнення з обмеженням по посаді.
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) визнав колишнього очільника Державної фіскальної служби Романа Насірова винуватим у справі про ухвалення незаконних рішень на користь фірм екснардепа Олександра Онищенка. Йому призначили 6 років ув'язнення та взяли під варту в залі суду.
Про це стало відомо із трансляції засідання.
Колегія суддів у складі Ігоря Строгого, Лесі Федорак та Віктора Ногачевського визнала Насірова винним. Йому призначили покарання у вигляді 6 років позбавлення волі зі штрафом у 17 тисяч гривень (максимальна межа статті). Також Насіров не зможе обіймати певні посади впродовж трьох років.
Його спільник, Володимир Новіков, отримав 4 роки тюрми з аналогічним штрафом та обмеженням по посаді. Суд також вирішив взяти обох обвинувачених під варту в залі суду до набрання вироком законної сили.
Вирок ще не набрав законної сили. Апеляційна палата ВАКС має розглянути скарги на вирок до середини квітня 2026 року. Зазначається, що якщо цього не станеться, Насіров може уникнути відповідальності через сплив строку давності.
30 жовтня ВАКС продо вжив до 30 грудня 2025 року строк дії обов’язків для Насірова. Адвокати просили змінити запобіжний захід із застави на особисте зобов’язання, однак суд відмовив. Прокурори наполягали, що Насіров може виїхати з країни, оскільки має трьох дітей, тоді як захист заявив, що він не має відстрочки від мобілізації.
Суд задовольнив клопотання прокурора САП і продовжив обов’язки: прибувати за викликом, не залишати межі Київщини без дозволу суду, повідомляти про зміну місця проживання, не контактувати з учасниками справи, здати закордонний паспорт і носити електронний браслет. Клопотання про зміну запобіжного заходу залишили без задоволення.
Роман Насіров є фігурантом так званої "газової схеми Онищенка", за якою щодо нього була відкрита справа ще в 2017 році. Насіров раніше заперечував свою провину.
Ще одна справа Насірова
У жовтні 2022 року колишньому очільнику Державної фіскальної служби (ДФС) Роману Насірову, його радникові, а також власнику агрохолдингу «Укрлендфармінг» Олегу Бахматюку повідомили про підозру у справі про відшкодування ПДВ.
Того ж місяця Насірову обрали запобіжний захід — тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі понад 523 мільйони гривень. Згодом судді поступово зменшували цю суму — щонайменше сім разів. У травні 2024 року розмір застави знизили до 55 мільйонів гривень.
У травні 2024 року за Насірова внесли заставу в 55 мільйонів гривень, і він вийшов із-під варти, де перебував із 31 жовтня 2022 року. Насіров мав виконувати процесуальні обов’язки — зокрема, прибувати за викликом до суду, не залишати Київ без дозволу суду та повідомляти про зміну місця проживання.
9 квітня 2025 року стало відомо, що Насіров мобілізувався до Збройних сил України. Проте вже 10 квітня у ЗСУ скасували наказ про його мобілізацію. Того ж дня суд продовжив йому підписку про невиїзд до 10 червня 2025 року.
24 квітня 2025 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) взяв під варту екскерівника ДФС під заставу у 40 мільйонів гривень. Таким чином колегія суддів частково задовольнила клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
9 травня 2025 року за нього знову внесли заставу, і він вийшов під зобов’язання. Через місяць ВАКС продовжив строк дії обов’язків до 5 серпня 2025 року.