Created with Sketch.

Вчені навчилися використовувати дерева для пошуку тіл зниклих в лісі людей

06.09.2020, 14:23
Фото: texty.org.ua

Вони відзначають, що тіло, яке розкладається, має серйозний вплив на навколишнє середовище на площі близько трьох квадратних метрів.

Судові ботаніки з Університету Теннессі запропонували спосіб, за допомогою якого дерева і чагарники можна використовувати для пошуку тіл людей, які пропали в лісі. Вони відзначають, що тіло, яке розкладається, змінює хімічний і мікробіологічний склад ґрунту, який можна відстежити за допомогою спектрального аналізу листя рослин.

Про це повідомляє N+1.

«Люди нерідко пропадають в лісі, для того, щоб знайти їх, як правило, прочісують місцевість і використовують аерофотозйомку. Але густий полог дерев і чагарників ускладнює цю задачу. Тепер же судові ботаніки запропонували використовувати маркери на деревах і чагарниках, які можуть вказати на тіло, яке лежить під ними», – йдеться в повідомленні.

Вчені відзначають, що тіло, яке розкладається, має серйозний вплив на навколишнє середовище на площі близько трьох квадратних метрів. Зокрема, навколо нього трансформуються хімічний склад ґрунту і локальні спільноти бактерій.

Зміни на деревах і чагарниках, коріння яких знаходиться поруч з тілом, особливо помітні. Автори ілюструють це на прикладі одного хімічного елемента – азоту. Організм середньої людини містить 2,6 кілограма азоту, який при розкладанні переходить в амоній. Розрахунки показують, що концентрація цієї сполуки в ґрунті навколо тіла зросте в 50 разів відносно норми.

В результаті додаткової підгодівлі рослини зможуть виробити більше хлорофілу, що відіб'ється на кольорі їхнього листя. Ці та інші зміни можна буде виявити за допомогою спектрального аналізу листя.

Читайте також
В цей день народився Юрій Кнорозов — Українець, який розшифрував писемність майя
Історія
Велика брехня про Голод 1921-1923 років
Історія
Психологи знайшли головний чинник жіночої привабливості
Життя
Українські медики академічно чесніші за російських — соцдослідження
Світ
Стало відомо, хто найчастіше отримує Нобелівську премію
Життя
Українські маври: розкриття лінгво-генетичої загадки
Історія