Created with Sketch.

Вчені навчилися використовувати дерева для пошуку тіл зниклих в лісі людей

06.09.2020, 14:23
Фото: texty.org.ua

Вони відзначають, що тіло, яке розкладається, має серйозний вплив на навколишнє середовище на площі близько трьох квадратних метрів.

Судові ботаніки з Університету Теннессі запропонували спосіб, за допомогою якого дерева і чагарники можна використовувати для пошуку тіл людей, які пропали в лісі. Вони відзначають, що тіло, яке розкладається, змінює хімічний і мікробіологічний склад ґрунту, який можна відстежити за допомогою спектрального аналізу листя рослин.

Про це повідомляє N+1.

«Люди нерідко пропадають в лісі, для того, щоб знайти їх, як правило, прочісують місцевість і використовують аерофотозйомку. Але густий полог дерев і чагарників ускладнює цю задачу. Тепер же судові ботаніки запропонували використовувати маркери на деревах і чагарниках, які можуть вказати на тіло, яке лежить під ними», – йдеться в повідомленні.

Вчені відзначають, що тіло, яке розкладається, має серйозний вплив на навколишнє середовище на площі близько трьох квадратних метрів. Зокрема, навколо нього трансформуються хімічний склад ґрунту і локальні спільноти бактерій.

Зміни на деревах і чагарниках, коріння яких знаходиться поруч з тілом, особливо помітні. Автори ілюструють це на прикладі одного хімічного елемента – азоту. Організм середньої людини містить 2,6 кілограма азоту, який при розкладанні переходить в амоній. Розрахунки показують, що концентрація цієї сполуки в ґрунті навколо тіла зросте в 50 разів відносно норми.

В результаті додаткової підгодівлі рослини зможуть виробити більше хлорофілу, що відіб'ється на кольорі їхнього листя. Ці та інші зміни можна буде виявити за допомогою спектрального аналізу листя.

Читайте також
Геологи створили ідеальну модель внутрішнього ядра Землі
Життя
Південнокорейські медики успішно випробували «супербактерію» для схуднення
Життя
Штучне золото за давньою технологією японських ковалів
Світ
Місто богів у Мексиці зруйнував мегаземлетрус
Історія
Жаби використовують ультразвук для відлякування хижаків
Життя
Балканський слід у ДНК-коді українського народу
Історія