Володимир Зеленський долучив до «великого крадівництва» свого улюбленого Криворізького рудокопа
Костянтин Караманіць зможе взяти участь у черговому «схематозі» Офісу Президента навколо майбутнього відновлення зруйнованої війною інфраструктури.
Президент зустрівся з представниками вузького кола компаній-підрядників із будівництва автомобільних доріг. Цього разу до обраних потрапив також земляк Глави держави.
Як повідомила пресслужба президента, Володимир Зеленський зустрівся з представниками вузького кола компаній-підрядників із будівництва автомобільних доріг, які займалися раніше вже закритим проектом «Велике будівництво».
Цього разу до обраних потрапив також земляк глави держави, який не має відношення до автошляхів, але розширив свій бізнес останні два-три роки. Це – Костянтин Караманіць.
Під час зустрічі Президент порушив питання реалізації плану, який передбачає будівництво об'єктів інфраструктури відповідно до вимог воєнного часу.
«Сьогодні інфраструктура стає галуззю не комфорту, а потреби і обороноздатності держави, бо є і зброя, і зерно, і металургія. Тому залізницею, дорогами, мостами та тунелями нам потрібно перейти до максимально безпечного процесу, щоб ми були готові до будь-яких ударів ракет і блокувань», – заявив Володимир Зеленський.
Пресслужба не оприлюднила список учасників зустрічі.
Водночас проекту «Наші гроші» вдалося ідентифікувати на відео представників відомих дорожніх компаній «Автомагістраль-Південь» Олександра Бойка, «Автострада» Максима Шкіля, «Онур» Емре Караахметоглу та компанії «Рудомайн» Костянтина Караманиця.
Як зазначає видання, «Автомагістраль-Південь», «Автострада» та «Онур» – це компанії, які посіли перші три місця за кількістю підрядів «Великого будівництва» у 2021 році. На четвертій позиції був Ростдорбуд із групи одеського мера Геннадія Труханова та депутата з його фракції Юрія Шумахера.
Раніше у відкритих джерелах не було жодних даних про причетність Караманиці до дорожнього будівництва. Він відомий як власник компанії «Рудомайн» у Кривому Розі.
Після обрання Володимира Зеленського президентом Фонд держмайна віддав в оренду фірмі Караманиця гірничо-збагачувальний комбінат «Укрмеханобр».
Якщо ми подивимося фінансову звітність за 2020-й рік ТОВ «Рудомайн» – підконтрольній Караманцю гірничодобувної компанії, яка нещодавно соромливо переписана на кіпріотського «фунту» Андреу Катя – побачимо приголомшливі цифри. Дохід – майже мільярд гривень, чистий прибуток – майже 230 млн грн, активи перевищують 375 млн грн. Однак, так було не завжди.
Як зазначає Grom-ua, стрімкий зліт Костянтина Караманця навряд чи відбувся, якби не його батько Федір Іванович.
У 2002 році Федір Караманіць став головою правління ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» (КЗРК). Незабаром акції ПАТ у ФДМУ міноритарними пакетами скупили офшори олігарха Ігоря Коломойського, після чого той "поділився" ними з Рінатом Ахметовим. Біля керма підприємства залишився Караманіць-старший. І перебував там, доки не помер після тривалої хвороби у 2019 році. Але на той час його чадо вже повністю «оперилося».
Тут варто зазначити, що КЗРК – найбільший український виробник агломераційної залізної руди. Комбінат працює переважно на експорт до Східної Європи. «Рудомайн» Караманця-молодшого, що важливо, теж працює на Східну Європу – його клієнтура практично та сама. Однак КЖРК видобуває руду шахтним способом, «Рудомайн» – «пилососить» у кар'єрах, причому, як правило, «віджатих». Зокрема, в кар'єрі «Південний», за який між дуже заможним індусом Лакшмі Мітталом та заповзятливим криворіжцем ось уже кілька років триває непримиренна боротьба.
На офіційному сайті «Рудомайна» зазначено, що він плідно видобуває руду з 2005 року, хоча юрособа з такою назвою з'явилася в держреєстрі лише через п'ять років.
Роком пізніше, 2015-го, розкрилася дотепніша схема Костянтина Караманця. «Рудомайн» купив у КЗРК Ахметова-Коломойського через фірму-прокладку «Кримрудком» 302 тис. тонн нібито бідної на залізо руди за непридатною ціною, нібито її збагатив (при цьому, не маючи на той момент необхідного для цього обладнання), і продав через офшори-прокладки до Східної Європи. Місцеві спостерігачі присягалися, що це була вже збагачена руда зі складів КЗРК.
Важко повірити, що Костя Караманіць крав збагачену руду цілими ешелонами у Ріната Леонідовича та Ігоря Валерійовича, хай навіть під «дахом» свого тата, який очолює правління залізорудного комбінату олігархів. Це явно була схема уникнення податків, головними бенефіціарами якої були самі Ахметов з Коломойським Так чи інакше, навіть після «засвітлення» схеми з продукцією КЗРК Караманцям нічого поганого не було.
Через кілька років, 2017-го, Кості Караманцю не без допомоги «старших товаришів» вдалося знайти підхід до Держгеонедр і отримати дозвіл на видобуток у кар'єрі «Південний», який перебував у користуванні «Арселора». Останній, природно, відразу подав до судів, і дозвіл цей завис у повітрі. На боці «Рудомайна» впряглася Криворізька прокуратура, яка, прикриваючись інтересами держави в особі Криворізької міськради, вимагала через суд скасувати право «Арселора» на оренду пристойного «много» кар'єру «Південний» разом із ділянкою, на якій розташована залізорудна шахта «Артем- ». Щоб зробити приємне Караманцю та заспокоїти «АрселорМіттал», Держгеонедра у 2019-му пішло на «соломонове» рішення: шахту залишити індусам, а кар'єр віддати Караманцю. Але поки йшов суд, «Рудомайн» таки здійснював видобуток у кар'єрі. Звичайно, за хитромудрою схемою.
Так, 2018-го «Рудомайн» продає якомусь громадянину за 5 млн грн 50 тис. тонн руди, яка ще не здобута зі спірного кар'єру «Південний», у якому на той момент не мав права добувати. І відразу повідомляє цьому громадянину, що через спір з «Арселор» не може відвантажити йому продукцію. Громадянин йде до суду, який зобов'язує «Арселор» пропустити в кар'єр важку техніку, щоб він міг здобути обіцяну йому «Рудомайном» руду. Красиво?
У ході реалізації цієї «багатоходівки» розкрилися порушення учасниками «концесії» статей 209 (відмивання грошей) та 212 (ухилення від податків) Кримінального Кодексу, у зв'язку з чим Слідче управління ДФС на Дніпропетровщині відкрило проти «Рудомайну» і того «підставного» громадянина кримінальне провадження № 32018041680000002. Що цікаво, згідно з Єдиним держреєстром судових рішень останнє клопотання слідчого у цій справі було розглянуте 26 березня 2019 року – якраз напередодні першого туру виборів президента України, на яких переміг відомо хто. З того часу – тиша.
А потім було ось що.
26 червня минулого року буйну голову нашого гаранта Конституції відвідала «геніальна» думка відродити криворізький футбольний «Кривбас», який давно пішов на дно під тягарем боргів.
Тож Караманіць став власником місцевого футбольного клубу, перейменованого на «Кривбас».
У рамках програми «Велике будівництво» цьому клубу за рахунок державного бюджету реконструювали стадіон за 733 млн грн, що підходить для участі в європейських турнірах.
Видання нагадує, що з початком війни учасники Великого будівництва опинилися за бортом великих державних завдань. Зокрема координатор програми «Велике будівництво» Юрій Голік в українському телеефірі заявив, що ця програма згорнута, оскільки в умовах воєнного часу вона втратила актуальність. А замість неї до країни зайдуть західні проекти, які спільно з українською владою займатимуться проектом відновлення України.
Як бачимо, Володимир Зеленський повернувся до своєї улюбленої справи, змінивши тільки "смотрящих" за нею.
Замість закупівель зброї та військової техніки, Зеленський вирішив повернутися до налагодженої схеми розкрадання бюджетних коштів через "Велике крадівництво".
Історія повторюється. Спочатку нам розповідали про те, що ми у травні підемо на шашлик і росія на нас не нападе, але потім ми дізналися про розмінування (за командою Єрмака і ОП) напередодні війни Чонгару. Потім були здача Херсону, Маріуполя, Мелітополя, частини Запорізької області.
Росія напала, в країні триває повномасштабна війна, ми втратили 1/5 частину території, близько 50 % економіки зруйновано окупантами, і незважаючи на це, Зеленський зі своїми шавками продовжують грабувати бюджет країни.