Created with Sketch.

Видатна постать Полтавщини: Володимир Короленко — велике серце, чистий розум

17.06.2021, 15:59

Полтавці вкотре вшанували пам'ять В.Г. Короленка в автобіографічній виставі нагадавши про його неоціненний вклад.

Нещодавно аматорський театр «Малафея» нагадав містянам у виставі «Французька сторінка в житті В.Г. Короленка» не тільки про творчі здобутки митця, але й про його людяність та щирі вчинки.

За революційний дух Короленко не раз був відправлений у заслання. Роки тюрем не зломили дух цієї мужньої людини. Навіть у Сибірі він вивчав побут та звичаї якутів, записував пісні та легенди. Враження від спілкування з людьми лягли в основу оповідань.

Співчуття до знедолених і скривджених червоною ниткою проходить через творчість автора протягом всього життя. У численних мандрівках автор завжди занотовує та багато спілкується з місцевими.

Володимир був переконаний, що людина не повинна боротися за вогник чужого добробуту, а має боротися за своє щастя на Батьківщині.

«Роби, що маєш, і хай буде, що буде», — девіз, якого письменник дотримувався все життя, не озираючись на наслідки.

Популярність Короленка була величезною як на Батьківщині, так і за кордоном. Його твори перекладалися багатьма мовами та читали в різних куточках світу.

Письменник привертав увагу громадськості до найгостріших злободенних питань сучасності. Публіцистика була для письменника способом безпосередньо впливу на життя, захист прав і гідності людини всюди, де це можна зробити за допомогою пера.

Напружена робота без перепочинку далася в знаки й лікарі порекомендували переїхати. Новим домом на два десятиліття стала для Володимира Галактіоновича Полтава. Короленко писав, що "у Полтаві чудово і все місто, наче один сад, що у вересні тут ще зовсім тепло, погода сонячна». За активну громадську участь користувався шаною і повагою у місті.

Короленко завжди вів скромне життя, вдовольняючись мінімальними зручностями й вчив цього своїх доньок.

За те, що Короленко заступався як за євреїв, так і за людей інших національностей, йому розпорядженням Єврейської ради України від 27 липня 1998 року було присвоєно звання "Праведник України".

В будинку, де він жив Володимир з 1903 по 1921 рік, було створено музей Короленка. Організатором і першим директором стала його донька Софія Володимирівна.

Музей радо запрошує полтавців послухати цікаві історії та факти про життя визнаного митця, а також надихає боротися за свої переконання по при все.

Читайте також
Харків'янин Удовиченко вправно душив червону московську гниду
Історія
Батько убитої доньки. Син убитого батька. Брат убитої сестри. Особистий ворог путіна.
Війна
Сьогодні день пам'яті українського вченого Івана Пулюя, який винайшов «рентгенівські» промені
Історія
Митець, що розширив межі японської літератури. Історія Кобо Абе
Історія
Бандерівець в окупованому Криму: живописець-баталіст Микола Самокиш
Мистецтво
Пророча пересторога Заходу від старого українського генерала
Історія