Created with Sketch.

Відділ освіти Полтавської РДА за 9,8 млн грн віддав реконструювати будівлю гімназії сумнівній «квартирній» фірмі

11.09.2017, 11:12

Полтавський райвідділ освіти віддав реконструювати за 9,8 млн грн Розсошенську гімназію фірмі зі статутним капіталом 5 тис. грн, реєстрацією на квартирі і незадовільним рейтингом перевірки.

Відділ освіти Полтавської районної державної адміністрації у травні 2017 року провів тендер на реконструкцію гімназії у с. Розсошенці. Тендер відбувався у системі електронних закупівель «Prozorro». Очікувана вартість послуги становила 10,83 млн грн. У тендері взяло участь 10 компаній. Вони подали пакет документів і вказали оціночну вартість робіт. Діапазон пропозицій коливався від 8,1 до 10,5 млн грн. Переможцем тендеру райвідділ обрав ТОВ «Будівельна компанія «Центр-буд» із пропозицією полагодити гімназію за 9 889 508,00 грн.

12 травня тендерний комітет одноголосно обрав ТОВ «БК «Центр-буд» переможцем закупівлі. 29 травня сторони уклали договір. 

Відзначимо, тендерний комітет складався з 3 осіб: начальника відділу освіти райдержадміністрації Наталії Веретільник, головного спеціаліста відділу освіти Людмили Міщанін і головного спеціаліста служби у справах дітей Марії Федорченко.

Цікаво, що комітет відхилив набагато дешевші пропозиції компаній реконструювати гімназію за 8,1 млн грн, 8,2 млн грн, 8,3 млн грн, кілька варіантів за 8,9 млн грн тощо. У причинах відмови цим учасникам комітет вказував, приміром, на невиконанні умов тендерної документації, наданні не тих довідок, відсутності дозвільних документів на окремі види робіт тощо.

Так, у причинах відмови фірмі «Корнет 2» вказано на відсутності нумерації на двох аркушах реєстру документів, а замість нотаріально завіреної копії одної з ліцензій подано кольорову копію оригіналу.

У відмові ПП «Укрінтербуд» зазначено, що надані компанією довідка і копії договорів щодо підтвердження досвіду виконання робіт із реконструкції навчального закладу, не є підтвердженням виконання робіт саме навчального закладу, що вимагалося тендерною документацією.

Обидві компанії оскаржили рішення комітету на сторінці тендеру в «Prozzoro». На обидві скарги замовник відповів приблизно однаково. «Керуючись ст. 30 Закону (Закон України «Про публічні закупівлі» – ред.), ваша пропозиція підлягала відхиленню, як така, що не відповідає умовам тендерної документації», – сказано у відповіді.

Відповіді відділу освіти на скарги учасників тендеру

Відтак, тендерний комітет визнав пропозицію ТОВ «БК «Центр-буд» максимально вигідною. «Пропозиція учасника відповідає умовам тендерної документації та Закону». Підстави для відмови учаснику – відсутні», йдеться у Протоколі.

Щодо переможця, то ТОВ «БК «Центр-буд» прописане на квартирі однієї зі своєї засновниць по вул. Грушевського в Полтаві. Статутний капітал компанії – 5 000 грн. 

За даними «Антикорупційного монітору» ФОКС (Формалізовані Ознаки Корупційної Складової – ред.), ТОВ «БК «Центр-буд» має незадовільний рейтинг перевірки. У нього наявні ознаки сумнівної якості, неефективної господарчої діяльності, ознаки можливої неспроможності виконання своїх зобов’язань.

Перевірка встановила реєстрацію фірми на квартирі/ в гуртожитку, вказаний основний телефон мобільний, або розташований в іншому населеному пункті, має статутний фонд близький до мінімального (менше 10 000 грн), низькі або негативні показники рентабельності, тендерні кошти є значною часткою (понад 60%) в структурі доходи, тендерні кошти на 100% більше суми основних засобів і в 3 рази перевищують максимальний річний дохід компанії.

Невідомо, що саме покликало тендерний комітет зі складу представників відділу освіти райдержадміністрації віддати перевагу саме ТОВ «БК «Центр-буд». Тим паче, що пропозиція компанії була не єдиною і далеко не найдешевшою.

Звертаємо увагу на викладені факти Управління захисту економіки, Національне антикорупційне бюро України.

Наталія Веретільник 

Зазначимо, що до обрання на посаду керівник відділу освіти Полтавської РДА Наталія Веретільник з 2011 по 2016 роки працювала сестрою-господаркою проктологічного відділення обласної клінічної лікарні. У 2010 році вона вийшла на пенсію. Працювала завідувачкою дитсадка. Після його злиття зі школою – завучем, що відповідає за дошкільну підготовку учнів.

Перша частина журналістського розслідування.

Далі буде. 

Читайте також
У Мачухах відкрили Алею Слави Героїв
Полтава
Перемога гартується у тилу, доведено патріотичною молоддю Кременчука
Полтава
Чиновникам — високі зарплати, мешканцям Диканьки — захмарні тарифи
Полтава
Зіньківські освітяни скинулися на допомогу ЗСУ
Полтава
У Миргородському районі вшанували пам'ять гетьмана Данила Апостола
Полтава
Зеленський нищить країну
Полтава