Created with Sketch.

Відкритий лист до однолітків напередодні індексації

08.03.2019, 17:32

Тішитися минулим – йти задом наперед. Світити майбутньому сідницями. І як би не гріли душу солодкі спогади про чуби та коси, ми з набутими лисинами, згорбленими плечами та істиками – вчорашні. Дехто ще здатен на співчуття і допомогу ближньому, ще хтось (каємося) не може встояти перед спокусою покрасуватися блогером, є й такі, хто нарешті реалізував дитячу мрію пороздавати газети у натовпі. «Suum cuique» ‒ натякнуло було колись римське право, на віки-вічні позбавляючи нас вибору (у пізнішій адольфовій транскрипції «Jedem das seine»). 

Не копильте губу, колеги, на фольклор, усе оте про нас: «старе – що мале», «чим би дитя не бавилось, аби не плакало», «згадала баба дівера» і ще багацько влучних спостережень. Справедливих, чого там. Образливих? Не скажіть. Тут головне – зжитися з ними і не здіймати куряви надарем. Краще помилуйтеся баченням ситуації Леонідом Талалаєм:

Було... і вже за видноколом,

і тільки золото стерні

та синє марево над полем,

та постать жінки вдалині...

Правда, гарно?

Відмежовуючись від ідеологічних суперечок щодо історичного значення гендерного подвижництва Клари Цеткін і Рози Люксембург, принагідно адресуємо усім нашим милим жінкам – і сущим поряд, і тим, чиї постаті вже туманять часи і відстані, – щирі весняні вітання. Прийміть запевнення, що 8 Березня, як би з ним не склалося, ми налаштовані й надалі святкувати розгульно і хлібосольно.

Та чимало колишніх козаків і козачок сьогодні розклеїлись, пасують перед викликами. Дійсно, виборче бойовище – час не для людей зі слабкою психікою. Але пережити березень, відповісти на принципове як дуло рушниці «ти за кого?», правильно проголосувати – ось наше, пані та панове, важуче і актуальне завдання. Якщо патетично – обов'язок перед дідовими-бабиними мизунами і мизунками.

І це – не про котиків-муркотиків, з тими паразитами взагалі слід наразі обережніше: березень – не час для панібратства, у котиків теж сезонні заморочки. Родич пожалівся на свою зазвичай дуже толерантну мишоловку: повернулася з вуличних походеньок злюща, чимось не вдоволена, шипить. Зігнала досаду на невинному дідові – родич отримав глибокі проникаючі рани «м'яких тканин кінцівок»! А його ж руки цими днями – на вагу золота.

І не про наші з вами надокучливі болі, фармацію як катаклізм, убивчі квитанції. Ми – про українську надію на те, що онуки колись таки повинні побачити омріяне світло в кінці тунелю.

Непрохано нагрянула й мудрість: коли сили тікають, не варто змагатися з течією, набагато більше шансів здолати потік гіпотенузою – навкоси. Певно ж, не слід картати себе й за неготовність відповідати часові. Наш давній час зробив нас поголовними оптимістами – прокидалися і засинали під монотонь реляцій, що все у нас якнайліпше, а післязавтра, згідно із рішеннями партії та уряду буде так, що ні в казці сказати, ні пером описати.

Так і сталось: подивилися би наші дідусі й бабусі, царство їм небесне, на реалії за вікном – не всі би й згодилися на воскресіння. Казка перевершила усі сподівання.

Але й страшитися безкінечних, мало не щоденних хайпів не варто, в усякому разі – не образливо. Бо для нормальної людини пережити лише останній тиждень було ще тим випробуванням! Відміна статті про переслідування скоробагатьків-хапокнишів, виявлені оборудки оборонпрому, приватівські 42 млн на рахунки «Вечірнього кварталу», фіаско організаторів фіналу відбору на Євробачення, обшуки в кабінетах полтавських очільників і ушпиталення пана Головка, декласування «Ворскли» …

Ще донедавна на нашу підстаркувату виборчу групу вішали усіх шолудивих собак. Знаєте, справедливо. Нормальні мамаїв не обирають. Рекомендували онукам 31 березня зачинити несвідомих дідусів з бабусями у чулані чи деінде, аби не зіпсувала ветеранська, загалом просовкова позиція реноме України як нації, що видужує. Виявилося – не тих боялися. Естафету «розсміши світ» підхопили ті, хто з виборами був пов'язаний позірно, лише можливістю брати у них участь. Сьогодні виклик здоровому глузду кинуло молоде, розхристане і, м'яко кажучи, ще немудре покоління. Між його «понтовим нігілізмом» («зашібісь, зуб даю, кабздєц!») і застереженням В'ячеслава Липинського: «Хамство і глупота ще ніколи й ніде ні одної держави не збудували» ‒ цивілізаційна прірва. Виправдання деякими експертами масового психозу з наділенням блазня функціями месії, на наш погляд, є чистісіньким виявом стокгольмського синдрому. Це отой сутінковий стан, коли добро так переймається клопотами зла, що перестає бути саме собою.

Оскільки нам ізолювати молоде покоління на день виборів у чуланах не вдасться, сили не ті, залишається одне – повзти, човгати, цугипитися до дільниць і поголовно віддавати голоси за Петра Олексійовича Порошенка. Ну, хіба що як альтернатива – за Порошенка П.О.

У березні індексується не лише пенсія, а й розум її отримувачів.

Вадим Демиденко

Читайте також
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава