Загроза російського наступу не знизилася.
Повернення в пункти постійної дислокації військ Росії від кордонів України є «димовою завісою», заявив міністр оборони Швеції Петер Хультквіст в інтерв'ю телеканалу SVT.
«Росія створює зараз собі істотну свободу дій, залишаючи на місці озброєння і все інше. Таким чином, сюди можна дуже швидко перекинути особовий склад. У перспективі можна підвищувати і знижувати рівень напруженості в залежності від того, що відповідає інтересам Росії», – заявив шведський міністр.
Я говорю про димову завісу: залишивши на місці обладнання та матеріальну частину створюється можливість швидкого нарощування своїх дій», – додав він.
Хультквіст також повідомив, що в п'ятницю, 23 квітня, провів розмову з главою Міноборони України.
Шведський міністр заявив, що очільник українського оборонного відомства підкреслив, що Росія несе відповідальність за зростання напруженості на кордоні з Україною.
«Саме Росія проводить ці масштабні навчання, які створюють надзвичайно напружену ситуацію, і Росія несе відповідальність за ескалацію. І я переконаний, що завершення «навчань» – це тільки для видимості зниження тону», – стверджує глава Міноборони Швеції.
Нагадаємо, що раніше колишній командувач силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав заявив, що концентрація військової сили Росією на кордоні з Україною може означати, що Москва за допомогою військових дій може спробувати або розширити сепаратистський анклав в Донбасі, або спробувати забезпечити доступ прісної води в окупований Крим.
На думку генерала Брідлава, проглядаються два сценарії можливих дій Кремля після стягування військової сили до українських кордонів: «Це може бути наміром розширити донбаський анклав і збільшити тиск на уряд Зеленського, яке продовжує спиратися на Захід, і початок зміцнювати лінію дотику.
Інший сценарій – Путін намагається забезпечити Крим водою. Як ми знаємо, постачання Криму прісною водою змінилося в результаті того, що Росія почала війну і захопила Крим. «Тому Путін хоче взяти під російський контроль канали та інші споруди, які доставляли до Криму воду з Дніпра».
Відділ моніторингу Останнього Бастіону.