Крім виборів президента США, 5 листопада американці також обирають конгресменів.
Переобираються 34 зі 100 сенаторів та усі 435 законодавці у Палаті представників. Демократи зараз контролюють більшість в Сенаті, республіканці — у Палаті представників.
Про це пише «Голос Америки».
Також американці обирають губернаторів 11 штатів, місцевих законодавців, мерів та представників на інші виборні муніципальні посади. Чимало штатів одночасно проводять й місцеві референдуми із низки питань.
Незалежно від того, хто очолить Білий дім, для втілення передвиборчих обіцянок та ефективного втілення політики новому президенту знадобиться підтримка законодавців.
Республіканці, які зараз мають меншість в Сенаті, сподіваються, що ці вибори принесуть їм контроль над цією палатою Конгресу США. Наразі демократи мають 51 голос в Сенаті, а республіканці - 49.
З ранніх результатів відомо, що республіканцям вдалось отримати місце сенатора у Західній Вірджинії. Там Джим Джастіс зміг отримати місце Джо Менчина, який входив до Демократичної партії, а потім голосував як позапартійний.
Відома своєю підтримкою України та тісною співпрацею з українською громадою в Міннесоті, Емі Клобучар переобралась на черговий термін в Сенат. Також залишила за собою місце в Сенаті демократка Елізабет Воррен, яка висловлювала свою підтримку Україні і відвідувала Київ після початку повномасштабного вторгнення.
Після закриття виборчих дільниць з'являються і повідомлення про переможців до Палати представників. Демократи борються, щоб перебрати контроль в цій палаті, де більшість наразі належить республіканцям.
Вже відомо, що спікер Майк Джонсон переобрався на свій п'ятий термін. Джонсон, який дотримується консервативних поглядів і є близьким союзником Трампа, відомий своєю роллю в голосуванні за пакети допомоги для України. Серед інших союзників Трампа, які переобрались, Марджорі Тейлор-Грін, Мет Гетц, Джим Джордан, повідомляє АР.
Американка українського походження Вікторія Спарц повертається до Конгресу США, згідно з прогнозом АР.
Торік Спарц заявляла, що не планує балотуватись знову, але передумала за кілька днів до кінцевого терміну подання документів. Вікторія Спартц змагалася проти демократки Дебори Пікетт, яка в минулому служила в армії США.
На офіційній сторінці кампанії Спарц зазначено, що вона отримала підтримку від американських асоціацій власників зброї, противників абортів і малого бізнесу.
Серед пріоритетів програми Спарц, як вказано на сайті її кампанії: захист прав власників зброї, скорочення державних витрат, посилення міграційної політики та безпеки на південному кордоні США, збереження сильної армії, реформи в освіті, прозорість уряду та зменшення регуляції для бізнесу.
Нагадаємо, що представниця Республіканської партії США у Палаті представників закликала президента-демократа Джозефа Байдена перевірити можливі зв'язки Єрмака з РФ, бо голова ОПУ давно має репутацію «сірого прокремлівського кардинала» у владі, хоча de jure він – лише обслуга.
Оприлюднення пані Спартц листа до Байдена із зазначенням прізвищ українофобів із Банкової демонструє прогнилість вітчизняної державної системи, яка паразитує на здобутках і подвигах наших захисників на фронті.
Головні звинувачення американської конґресвумен до Єрмака полягають у наступному:
Довідково: Вікторія Спартц (уроджена Кульгейко з Носівки Чернігівської області) – американський політик українського походження. Сенатор штату Індіана (2017-2021), а з 2021-го – член Палати представників США. Перша в історії американський народний обранець, народжений в Україні.