Created with Sketch.

Виробництво літаків А-50 на росії вже неможливе

02.03.2024, 07:39

Для отримання всіх потрібних технологій знадобиться багато років.

Окупанти хочуть відновити виробництво літаків ДРЛО моделі А-50. Однак існує одна важлива умова, яка не дасть реалізувати їхні плани.

Про неї розповів авіаційний експерт Валерій Романенко в коментарі 24 Каналу.

За його словами, наразі на заводі в Таганрозі перебувають два літаки моделі А-50, які ворог збирається модернізувати до рівня стандартів А-50У.

«Московія має у своєму підрозділі, який відповідає за обслуговування А50 і А-50У, ще шість літаків і, мабуть, уже повернувся з ремонту пошкоджений сьомий літак» — зазначив експерт.

Згідно із заявою Романенка, російська сторона продовжує експлуатувати ці літаки, оскільки вони відіграють ключову роль у системі протиповітряної оборони.

Фактично, московія не випускала подібну техніку, а проводила переобладнання з темпом близько одного літака за два-три роки.

«Перший літак А-50У в 2011 році росіяни зробили, крім того, у них ще кілька літаків немодернізованих зі старим радянським аналоговим обладнанням. Вони перебувають на базах зберігання» — зазначив він.

Водночас важливо зазначити, що вага радіоелектронного обладнання на літаках моделі А-50 досягає 20 тонн, що передбачає використання безлічі різних компонентів.

З огляду на поточні темпи поставок, навряд чи окупанти зможуть отримати всі необхідні компоненти в короткі терміни. Отже, якщо раніше на переобладнання було потрібно 2-3 роки, то з урахуванням поточної обстановки це може зайняти 5-6 років.

Нагадаємо, що 23 лютого українські захисники знищили другий російський літак А-50У в районі Азовського моря. Це була спільна операція ГУР та Повітряних сил.

Російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 могли збити із зенітного ракетного комплексу дальнього радіусу дії С-200.

Ще в середині минулого року повідомлялося, що ЗСУ змогли модернізувати ракети до цього старого радянського комплексу.

У липні 2023 року росіяни почали робити заяви про удари по об'єктах в росії і на окупованих територіях ракетами від комплексу С-200. Серед уражених цілей називали Кримський міст, авіабазу в Ростовській області, Таганрог, Калузьку область (що межує з Московською) та інші. За словами росіян, українці переробили систему ППО для ударів по наземних цілях і б'ють ракетами 5В28.

Довідково:


А-50 – це літак дальнього радіолокаційного виявлення та керування на базі військово-транспортного літака Іл-76, який здійснив свій перший політ 19 грудня 1978 року. Він розроблявся для заміни на той момент вже застарілого Ту-126 силами Таганрозького науково-технічного авіаційного комплексу та Науково-виробничого об’єднання «Вега». Експлуатація дослідних зразків почалася у 1985 році, а на озброєння радянської армії літак був прийнятий у 1988 році.

У лютому Повітряні сили Збройних сил України збили 13 російських літаків, це «найкращий» результат українських військових із жовтня 2022 року, повідомило Міністерство оборони.

У відомстві уточнили, що Повітряні сили ЗСУ вже знешкодили:

«Вдячні нашим воїнам за ефективну роботу. І нашим партнерам – за посилення можливостей протиповітряної оборони України», – йдеться у повідомленні.

Читайте також
Країна-загарбник досі не в ізоляції через небажання Заходу
Політика
Безпілотники атакували найбільший у росії морський торгівельний порт
Війна
Ракети для Кадирова: як С-300 охороняють чеченського лідера від дронів ЗСУ
Війна
Російський суховантаж «Урса Майор» затонув у Середземному морі
Світ
Штурмують корейці, а ми закріплюємося
Війна
Найбільший НПЗ на півдні росії зупинився після удару українських дронів
Війна