Created with Sketch.

Вітчизняні виробники цукру скаржаться на дефіцит сировини

09.11.2020, 11:23
Фото: Укрцукор

Українські цукрові заводи розпочали сезонну переробку буряку, однак не всім із них вистачить сировини.

Про це в інтерв'ю виданню "Новое Время" розповів засновник і виконавчий директор агропромислового холдингу "Астарта" Віктор Іванчик.

За його словами, причиною дефіциту цукрового буряку на вітчизняному ринку є кліматичні зміни: посуха і відсутність вологи у ґрунті.

«Наш агрохолдинг планує виставити на продаж Савинський і Новоіванівський цукрові заводи в Харківській області. Бо навколо цих підприємств не вирощують цукровий буряк. Причина – мінливі погодні умови. Скажу прямо, Харківщина – одна з областей, де посуха відчувається найбільш гостро», — зазначає Віктор Іванчик.

Водночас підприємець наголосив, що до 2020 року в Україні спостерігався профіцит цукру.

Пропозиція перевищувала попит і надлишки у великій кількості продавали на експорт, тому й зменшився обсяг внутрішнього ринку.

«У вересні та в першій половині жовтня ми зіткнулися з певним дефіцитом цукрових буряків. Відтак ціна на кінцевий продукт стала рости. Цукру не було ще й тому, що багато заводів не могли вчасно почати сезон переробки буряків, а деякі були змушені переривати роботу через нестачу сировини», — підсумовує Віктор Іванчик.

Наразі відомо, що у процес цукроваріння, який стартував 5 вересня, вже долучилися 30 вітчизняних заводів, які звітують про виготовлення 546,1 тис. тонн цукру з 4,15 млн тонн буряків.

Читайте також
Українська агроімперія — від сировинної колонії до самодостатньої держави
Економіка
У прифронтовій Запорізькій області почалася посівна
Економіка
Польський агроміністр визнав, що Європа потребує української продукції
Економіка
Латвія збільшила імпорт зерна із РФ на 40%
Економіка
ЄС має структурний дефіцит цукру. Цукрова промисловість ЄС потребує більше імпорту з України
Економіка
В Еквадорі можуть початися проблеми з експортом бананів
Економіка