Created with Sketch.

Влада негідників та убивць обкрадає військових

06.11.2022, 10:20

Мародери продовжують грабувати воюючу країну

Тиждень тому на шпальтах "Останнього Бастіону" вийшов матеріал про ситуацію, що склалася навколо 116 ОБрТрО.

Ми звернулися до Міністерства оборони України за офіційними коментарями, та запитали : Чи були міністерством оборони та командуванням ЗСУ/ТРО прийняті кадрові рішення щодо командування 116 ОБрТрО. Чи проводилося Міністерством оборони Україна службове розслідування за фактом неналежного матеріального забезпечення 116 ОБрТрО, та направлення небоєготового підрозділу на передову.

До сьогодні коментарі Міністерства оборони України та відповіді на поставлені питання ми не отримали.

Міністерство оборони України продовжує ігнорувати звернення дружин та матерів військовослужбовців, які намагалися налагодити контакт з командуванням бригади на місцях, але всі їхні намагання були марними.

116 ОБрТрО продовжує перебувати на передовій, а вмотивований, але не підготовлений особовий склад бригади продовжує зазнавати втрат, через відсутність елементарного спорядження, військової техніки та боєкомплекту.

Ще й надто, "Слуги не українського народу" вирішили, що захисники України забагато заробляють та скасували їм доплати.

Нагадаємо, що після повномасштабного вторгнення окупаційних військ в Україну Кабмін встановив військовослужбовцям та деяким силовикам щомісячні доплати до заробітної платні у розмірі 30 тис. грн для тих, хто не несе службу на передовій, та 100 тис. грн, — для тих, хто воює в гарячих точках.

Однак 20 січня цього року міністри обмежили перелік осіб, які отримують доплати.

З 1 лютого українським військовим скасували доплати до зарплати, якщо вони не знаходяться на передовій або на бойовому завданні, підтвердженому наказом.

Ще й надто, надалі Генштаб визначив принцип географії для визначення того, де йдуть ці бойові дії. Тобто прийняли відповідний наказ і було більш чітко визначено місця, які вважаються зонами проведення бойових дій.

Раніше їх виплачували всім військовослужбовцям, зокрема і тим, хто у тилу. Це досить суттєва надбавка. Тепер це змінено, і фактично такі виплати проводяться тим, хто виконує згідно з бойовими наказами бойові завдання у складі діючих угруповань військ сил оборони.

Петиція на сайті президента про підвищення премій військовим (зі 100 тисяч до 150 тисяч, з 30 до 50 тисяч) шляхом скасування та зняття надбавок народним депутатам підписана майже 32 тисячами українців.

Нагадаємо, що У грудні 2022 року заявки на щомісячну компенсацію за житло подав 131 народний депутат України.

Платники податків витратили на депутатську компенсацію за житло 6 млн грн.

Але антиукраїнська влада ухвалює діаметрально протилежне рішення – багатьом знизити розмір премії або взагалі її скасувати.

Під час війни, на фоні наростаючої загрози наступу окупаційних військ московії, влада вирішила залізти до кишень військовослужбовців.

Влада забирає доплати у військовослужбовців, бійців ТрО та резерву, які за ці кошти купують собі форму, бронежилети, шоломи, рації, каски, квадрокоптери, автівки, тепловізори та іншу амуніцію, якою їх не змогла забезпечити держава.

Ситуація зі 116 ОБрТрО показала, що відбувається тоді, коли небоєготовий підрозділ кидають у саме пекло війни, а командири, намагаючись вислужитися перед вищим командуванням, використовують бійців підрозділу, як гарматне м'ясо.

Ба більше, з травня 2022 року бійцям 116 ОБрТрО не були виплачені "бойові". Ні фінансова служба бригади, ні командир на це ніяк не реагують.

Рідні та друзі військовослужбовців 116 ОБрТрО продовжують збирати кошти на автівки, тепловізори, рації, дрони для потреб бригади. А в цей час голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін звітують про 241 мільйон витрачений на оборонні цілі, от тільки ми не бачимо звітів про те, куди ці гроші витрачалися.

Олександр Біленький та Дмитро Лунін

Наводимо приклад "освоєння коштів" Луніним-Біленьким.

У грудні 2022 року за кошти обласного бюджету було придбано для 116 ОБрТрО 20 модулів для проживання військових за 9,9 млн грн.

Закупівлю було оголошено Управлінням майном Полтавської обласної ради 27 жовтня 2022 року.

Постачальником у даній закупівельній процедурі виступило ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СМАРТ ЛАЙТ ЕЛЕКТРИК", яке запропонувало ціну на 46 000 грн нищу за очікувану вартість.

16 листопада 2023 року з підприємством було підписано договір на постачання 20 модулів для проживання військових.

Згідно зі специфікацією вартість одного житлового модуля закупленого Полтавською обласною радою склала майже 500 тисяч гривень.

До даної закупівлі виникає чимало запитань.

Постачальником житлових модулів для військових 116 ОБрТрО є ТОВ "СМАРТ ЛАЙТ ЕЛЕКТРИК", основним видом діяльності якого є електромонтажні роботи.

До 2022 року підприємство брало активну участь у державних закупівлях у 2020 році. Тоді на замовлення ПІДПРИЄМСТВА ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ ЗОВНІШНЬОГО ОСВІТЛЕННЯ "МІСЬКСВІТЛО" ТОВ "СМАРТ ЛАЙТ ЕЛЕКТРИК" здійснювало "установлення додаткового освітлення на пішохідних переходах" та монтаж світлофорів у місті Полтаві.

Прикметно, що закупівля послуг підприємства відбулася не одним договором, а була розбита на десятки дрібних договорів, які було укладено у квітні 2020 року.

ТОВ "СМАРТ ЛАЙТ ЕЛЕКТРИК" входить до групи компаній "Смарт Лайт".

Всі ці компанії пов'язані між собою одним засновником, яким є Мордасов Олексій Олександрович.

Компанії групи "Смарт Лайт" було засновано у 2013 - 2018 роках.

У 2018 - 2019 роках у трьох компаніях групи змінилися власники:

Олексій Мордасов залишився власником ТОВ "Смарт Лайт Групп" та ТОВ "Полтава-Паритет". З останнім у Олексія Мордасова пов'язана кримінальна історія.

ТОВ "Полтава-Паритет" та Олексій Мордасов були фігурантами кримінального провадження по факту змови під час проведення закупівлі "Машини для виконання робіт по нанесенню дорожньої розмітки Line Lazer IV 5900" для КП «Полтавська МШЕД».

Підприємства залишаються тісно пов'язаними між собою, хоча формально власників було змінено. Так власниця ТОВ "Смарт Лайт Трейд" Дар'я Александрова (Болдирєва) представляє в суді інтереси ТОВ "Полтава-Паритет" та Олексія Мордасова.

Також вона виступає представником "Смарт Лайт Проджект", яким наразі володіє Сергій Чамара.

"АрміяInform" : "це сучасні житлові модулі, які представляють собою герметичні контейнери з можливістю їхнього закопування в землю, що дає додатковий захист від ворожого уражання. Також кожен із модулів обладнаний ліжками, ящиками для зберігання речей, робочими столами, буржуйками тощо. Окрім цього, модуль можна під’єднати до зовнішньої електромережі або ж до генератора, що є актуально в польових умовах розташування".

І тут ми хочемо зауважити, що житлові модулі для військових це не новинка в ЗСУ. Постачати такі модулі до війська Міністерство оборони України почало ще у 2019 році.

Тоді зазначалося, що військовослужбовці на першій та другій лінії оборони будуть забезпечені комфортними мобільними житловими модулями.

Про це тоді розповідав найвеличніший лідор Всесвіту Володимир Зеленський під час презентації зразків таких житлових модулів в Міністерстві оборони.

“Була задача поліпшити умови для наших хлопців, і не тільки для хлопців, для всіх, хто допомагає нашій армії, поліпшити умови... Тут підготовлені мобільні такі хатинки для військових, там все є найголовніше: є кондиціонери, є підігрів-пічка на зиму, там є окремі мобільні пральні”, - зазначив Зеленський.

Тоді фахівці Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ розповіли "АрміяInform", що оптимальним рішенням в цій ситуації стало розміщення особового складу в малогабаритних модулях на базі конструкції 20-футового контейнера розміром 6058х2438х2591мм (що відповідає габаритам модулів закуплених Полтавською обласною радою, - ред. "Останній Бастіон").

Тоді зазначалося, що вартість проєкту залежатиме від загальної потреби в таких модулях для війська. Їхню необхідну кількість вже визначають відповідні структурні підрозділи. На той час було виготовлено 3 дослідних зразки блок-модулів для розміщення 6 осіб, а також для перебування 4 бійців з окремим санітарним вузлом (умивальник, унітаз, душовий піддон, водонагрівач) та санітарно-технічний модуль, розділений на дві половини з окремими входами, душовою, умивальником і туалетом (розрахований орієнтовно на використання 36-40 особами).

Вартість житлових модулів (з усім обладнанням та меблями) орієнтовно становить до 200 тис. гривень, санітарно-технічного – до 300 тисяч. Звісно, що у разі масового виробництва ціна буде меншою.

От тут і виникає питання до закупівлі проведеної Полтавською обласною радою.

У 2019 році вартість аналогічних (в чомусь навіть кращих) житлових модулів для ЗСУ становила 200 тисяч гривень, а при гуртовій закупівлі могла бути меншою. А у 2022 році Полтавська обласна рада закуповує такі модулі у місцевого підприємства за ціною в майже пів мільйона гривень.

Різниця цін колосальна. За три роки вартість одного житлового модуля зросла на 300 тисяч гривень ?

У 2019 році вартість 20 житлових модулів мала скласти приблизно 4 мільйони гривень, а у 2022 році Біленький і Ко закуповують їх за майже 10 мільйонів.

І це навели приклад однієї закупівлі, інформація про яку була опублікована. А скільки закупівель були неопубліковані, "бо не на часі" ? Скільки із оголошених Біленьким та Луніним 241 мільйона гривень допомоги військовим опинилися у кишенях полтавських мародерів ?

Піар на крові, на жаль, став невідємною частиною російсько-української війни... як і мародери у владних кабінетах, котрі продовжують грабувати воюючу країну.

Біленькі, Луніни, Чехлови та інші, продовжують розповідати про свої героїчні звитяги на фронті та для фронту. Але чомусь їх не видно у лікарнях та госпіталях де лікуються та проходять реабілітацію поранені воїни 116 ОБрТрО.

Вони не бояться розповідати про свої "героїчні надзусилля" для наближення перемоги, але бояться поглянути в очі воїнів, які зі зброєю в руках пішли захищати Україну.

Особливо це стосується командування 116 ОБрТрО та Полковника Олександра Чехлова, який особисто віддавав накази про направлення небоєготового підрозділу у самісіньке пекло війни.

Відповідати за все має перша особа, не зважаючи на близькість до Залужного та командування ЗСУ. Командир бригади має підтримувати бойовий дух підрозділу, та слідкувати за тим, щоб його бійці були забезпечені всим: від зброї та амуніції, до грошового забезпечення.

Читайте також
Львівських пожежників підозрюють у збитках на 6 млн гривень
Виміри
Мільярди недоторканних шляховиків Головка
Виміри
Нелюдські умови виживання для переселенців у Полтаві
Виміри
Українські раби для Ізраїлю
Виміри
На хіба нам ремонт доріг?
Виміри
Хто керує Україною ?
Виміри