Created with Sketch.

Влада продовжує відмовляти у громадянстві російському добровольцю «Правого сектора»

12.03.2020, 09:32
Олег Бутусін
Фото: Особиста сторінка Facebook

Уже майже шість років Олег Бутусін не може отримати українське громадянство.

У 2014 році Бутусін вивіз сім'ю з Росії і вступив до лав «Правого сектора», аби протистояти пропутінським сепаратистам.

Вдома його переслідували за консервативні, зокрема антикомуністичні погляди. Як і багато консервативних росіян, путінський режим Бутусін називає чекістським і відверто антиросійським.

Бутусін разом із донькою
Фото:Особиста сторінка

Сім'ю Олег залишив у безпеці на Прикарпатті, а сам подався зі зброєю в руках боротися проти комуністичних заколотників на Донбасі. Обрав близьке за духом та переконаннями добровольче формування – ДУК «Правий сектор».

Попри те, доброволець ризикував власним життя, відстоюючи конституційний лад в Україні, йому ще досі не надали громадянства.

Його дружина та діти вже отримали українські паспорти, а от самому добровольцю відмовляють, прикриваючись бюрократичними обставинами.

«Сьогодні я все ще чекаю дзвінка, який вирішить те, як мені рухатись далі. Тут мені сказали, що не можуть порушувати закон, бо у мене немає паспорта, він у мене зник під час бойових дій. У міністерстві сказали, що розберуться із цим і тоді дадуть мені відповідь. Я знаю людей, які також не мають жодного документу, проте отримали громадянство. А у мене є військовий квиток, закордонний паспорт, свідоцтво про народження, копія мого паспорта, але мені не дають громадянство. Тим більше, моя дружина - громадянка України, діти також. Я вже не знаю, які знайти важелі впливу», – зазначив Бутусін у нещодавньому коментарі місцевим журналістам.

Зараз Бутусін працює у лісовому господарстві. Бореться з браконьєрством, незаконною вирубкою лісу та засміченням його території.

Через це частина місцевих мешканців його поважає, а частина навпаки ненавидить – через те, що не дозволяє нищити природні багатства.

Дітей Бутусін виховує лояльними громадянами України. Синів готує до військової служби.

Водночас нагадує дітям, що вони з роду уссурійських козаків і, напевно, продовжує мріяти, що чекістському режиму Путіна таки настане кінець.

Читайте також
Вічно молодий і навічно Герой: Тарасові Хаммеру 35!
Війна
14 березня День українських добровольців
Війна
Білоруський доброволець розповів про жахіття російського полону
Війна
Друг «Акбар»: тернистий шлях українського воїна
Війна
«Гайдук» – український титан на війні проти рашистів
Опінії
Фронтові зустрічі
Опінії