Created with Sketch.

Власник бренду Nemiroff вимагає припинити випуск його продукції на росії

01.08.2023, 12:08

Nemiroff звернулася до суду з позовом про заборону використання бренду заводами у Пензі

Nemiroff ініціювала судову суперечку з холдингом ОПВЗ. Компанія відкликала ліцензію на випуск спиртного у лютому 2022 року і тепер вимагає від партнера на росії припинити використовувати її бренд. Експерти попереджають, що замінити бренд, який входить до топ-15 горілчаних марок на росії, буде складно

Компанія Nemiroff Intellectual Property Establishment у червні звернулася з позовом до холдингу "Об'єднані пензенські горілчані заводи" (ОПВЗ).

Позивач зажадав від ОПВЗ припинити використовувати бренди Nemiroff при виробництві та продажу алкогольних напоїв і попросив визнати такі дії відповідача після 1 лютого 2022 року порушенням своїх прав.

Засідання за позовом призначено Арбітражним судом Пензенської області на 2 листопада.

Nemiroff Intellectual Property Establishment зареєстрована у Ліхтенштейні. Компанія володіє одним із найпопулярніших українських алкогольних брендів Nemiroff. Основне виробництво знаходиться у Немирові Вінницької області. Компанія, за її власними даними, займає основну частку експорту горілки з України. Горілка Nemiroff поставляється до більш ніж 80 країн.

У 2022 році, за даними журналу Drinks International світовий продаж Nemiroff скоротився на 57,1%, до 21,6 млн л. Після початку початку російського вторгнення Nemiroff оголосила про відкликання ліцензії на випуск напоїв під своїм брендом на росії.

CEO Nemiroff Юрій Сорочинський розповідав українським ЗМІ, що останнім ліцензіатом був незалежний виробник у Пензі. Співрозмовник газети на ринку сказав, що ОПВЗ, мабуть, продовжили розливати Nemiroff після закінчення ліцензійного договору 1 лютого 2022 року. З початку 2023 року, за даними реєстру Росакредитації, ОПВЗ отримали кілька декларацій на випуск різних лінійок горілок та настоянок під назвою Nemiroff.

За словами співрозмовника на ринку, Nemiroff займає 11-те місце з продажу серед горілчаних брендів на росії.

На Nemiroff припадає значний обсяг виробництва ОПВЗ і замінити такий популярний бренд, уникнувши подібності до ступеня змішування, буде дуже складно, попередив власник бренд-агентства Kaufman Станіслав Кауфман.

Власник марки "Хортиця" холдинг Global Spirits також відкликав ліцензію на випуск своїх брендів на росії. російські компанії, які випускали цю горілку, запустили марку «Хорта».

24 лютого 2022 року Global Spirits у зв’язку з розпочатим російською федерацією повномасштабним вторгненням зайняв жорстку позицію стосовно російської федерації.

Компанія Global Spirits судовим рішенням заборонила використовувати в російській федерації власні торговельні марки, достроково з 24.02.2022 року розірвала всі ліцензійні договори на виробництво та торгівлю в росії.

Крім того, компанією було ініційовано та вже виграно декілька судових справ на Кіпрі, зокрема, стосовно неправомірного використання зовнішнього вигляду продукції на території ворожої країни.

Якщо суд задовольнить вимоги Nemiroff, вся випущена без ліцензії однойменна продукція ОПВЗ має бути визнана контрафактом, вилучена та знищена.

Правовласник навряд чи добиватиметься цього, подаючи позови до роздрібних мереж. Nemiroff може вимагати подвійний виторг від продажу випущеної без ліцензії продукції. Можливо, компанія скептично оцінює перспективи отримання коштів, або її мета - накладення судової заборони на виробництво та продаж продукції в росії, додав він.

На росії стосовно власника "Хортиці" Черняка порушено справу щодо фінансування тероризму.

За версією слідства, український бізнесмен переказав понад 500 млн рублів ЗСУ.

Євген Черняк у 2021 році посів 19-е місце у списку 100 найбагатших українців за версією українського Forbes, його статки оцінювалися у $470 млн.

Він засновник алкогольного холдингу Global Spirits, який виробляє, зокрема, горілку «Хортиця».

З 2014 року холдинг Global Spirits зупинив ввіз алкогольної продукції до російської федерації. Підставою стало рішення роспотребнагляду від 15 серпня 2014 року у відношенні «Української дистрибуційної компанії», яка входила до складу холдингу. Це була одна з перших українських компаній, до яких росія запровадила заборону на ввіз та торгівлю українською продукцією. Дана санкція щодо заборони ввозу та постачання алкогольної продукції в російську федерацію діє по сьогодні.

Читайте також
Країна-загарбник досі не в ізоляції через небажання Заходу
Політика
Безпілотники атакували найбільший у росії морський торгівельний порт
Війна
Ракети для Кадирова: як С-300 охороняють чеченського лідера від дронів ЗСУ
Війна
Російський суховантаж «Урса Майор» затонув у Середземному морі
Світ
Штурмують корейці, а ми закріплюємося
Війна
Найбільший НПЗ на півдні росії зупинився після удару українських дронів
Війна