Created with Sketch.

Всі на конкурс!

02.10.2024, 11:43

Зеленськийєрмак організував тіньовий конкурс на посаду Директора Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Звісно, тема невиконання оборонних валютних контрактів, по яких НБУ скасувало контроль, викликало обговорення в стінах регулятора, але це ніяк не може перебити ТОП тему для керівництва НБУ, а саме організацію тіньового конкурсу на посаду Директора Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Під цей «конкурс», до 3 жовтня, оголошено непублічну подачу документів до Адміністративної ради ФГВФО, яка має тихо, але швидко призначити потрібну людину, якою має стати діючий в.о. Директора Ольга Білай.

І нікого не засмучує, що кулуарний «конкурс» прямо протирічить взятим перед МВФ зобов’язанням, тому буде виглядати черговим кидком партнерів та призначення підконтрольної та керованої людини.

Я сподіваюсь що моїм читачам не треба пояснювати що Фонд — це не просто структура, яка виплачує депозити вкладникам збанкрутілих банків. Фонд займається виведенням неплатоспроможних банків з ринку і їх ліквідацією. А це доступ до їх активів з подальшою реалізацією.  Тому Фонд – це про гроші. Про дуже великі гроші та схематоз з активами.

Формально ФГВФО, і це передбачено законом, має абсолютну незалежність від НБУ, Мінфіну та інших органів виконавчої влади, тому для балансу впливу створена адміністративна рада куди ці структури делегують своїх представників.

Але по-факту ця рада контролюється саме НБУ, адже «Техас можуть грабувати лише техасці». Саме це і хоче змінити МВФ вписавши в наші домовленості прозоре призначання керівництво Фонду.

Останнім Директором Фонду була Світлана Рекрут, яка склала повноваження в липні та в своєму прощальному інтерв’ю Forbes, заявила про залученість МВФ.

«Конкурс на посаду директора не передбачений законодавством, але майбутню процедуру прописали у меморандумі з МВФ, зазначила Рекрут. Після її звільнення Адміністративна рада Фонду гарантування призначить нового очільника, а до березня 2025-го необхідно внести зміни до законодавства, які уточнять процедуру. Можливо, у майбутньому це буде конкурс, підсумувала Рекрут.»

Слова Рекрут підтверджуються листом до МВФ від 17.06.2024 № 14287/0/2-24, підписаного Президентом Зеленським, Прем’єром Шмигалем, Міністром фінансів Марченком та Головою НБУ Пишним.

В пункті №57 зазначено:

«…після консультацій з міжнародними фінансовими організаціями, ми призначимо нового Директора-розпорядника, коли ця посада стане вакантною у липні 2024 року, а підкомітет ВРУ з фінансової стабільності проаналізує механізми управління ФГВФО, зокрема ті, що стосуються Адміністративної ради, внутрішніх контролів, і процедур щодо призначення Директора-розпорядника, і підготує законодавчі пропозиції для закриття прогалин з метою подолання відставання від кращих практик до кінця березня 2025 року.

Нові процедури призначення передбачатимуть залучення незалежної кадрової компанії для надання допомоги у процесі відбору та створенні номінаційного комітету, що складатиметься з представників з правом голосу та МФО в якості спостерігачів…»

Але замість цього, підконтрольна НБУ Адміністративна рада Фонду, вирішила провести тихий конкурс, щоб на п’ять наступних років закріпити на чолі Фонду зрозумілу для себе людину.

Без участі МВФ та без незалежної кадрової компанії.
Прозорі конкурси – це вже давайте якось після нас.

Для цього призначення і був оголошений конкурс з терміном подачі документів до 3 жовтня.
При цьому в умови до кандидатів було виписано: «до конкурсу допускають особи, які займають посади у ФГВФО (від заступника Директора-розпорядника), у Мінфіні (від начальника департаменту) від НБУ (від начальника департаменту). 

Інші особи до конкурсу допускатися не будуть, а повідомлення про його проведення публікувати не планують, а перемогти має в.о. Директора Ольга Білай.

Звісно, що цією публікацією ми не зупинимо кадрове рішення «час якого настав», але хоча б вчергове підкреслимо, що все що виписується партнерами в меморандумах – це «для читачів та телеглядачів».

Це нам податки можуть підняти посилаючись на вимоги МВФ, а от конкурси на «хлібні» та прибуткові посади – це інше.
Читайте також
Запоріжжяобленерго провело тендер на закупівлю iPhone 16 Pro Max
Політика
У відрядження до Санта Клауса
Політика
Катерина Рожкова та її багатогранні стосунки з законом
Політика
Міняє автівки, як рукавички
Політика
Скільки отримують члени наглядової ради «Нафтогазу»?
Політика
На Львівщині викрито депутатів двох міських рад на отриманні 800 тис. гривень «відкату»
Кримінал