Created with Sketch.

Washington Post. Разом з нафтою впаде й Путін

23.08.2015, 11:31

«Поки ми спостерігаємо за Ісламською державою і обговорюємо Іран, у світі відбувається щось набагато більш значне, - написав колумніст The Washington Post Фарід Закарія. - Ми є свідками історичного падіння ціни на нафту: понад на 50% менше ніж за рік.

Коли подібне зниження відбулося в 1980-і роки, розпався Радянський Союз. Що це означатиме для сучасності?»

Автор статті передає слова колишнього директора зі стратегії BP Ніка Батлера:

«Ми очікуємо більш тривалого та сталого періоду низьких цін на нафту, ніж наприкінці 1980-х».

«Чому?» - Задається питанням журналіст. «Пропозиція значно зростає, тому що високі ціни на нафту в останнє десятиліття заохочували виробників усього світу інвестувати великі кошти в пошук нових джерел», - йдеться в статті.

Закарія перераховує серед причин зниження цін на нафту рішення Саудівської Аравії продовжити видобуток нафти на колишньому рівні, перспективи видобутку нафти в Ірані після скасування санкцій і підвищення ефективності енерговикористання в легкових машинах і вантажівках.

«Основним нафтовидобувним країнам всюди належить фінансова розплата, яку вони не бачили десятиліттями, а то й ніколи», - пише журналіст.

Він зазначає, що наступник президента Венесуели Уго Чавеса «отримав у спадок розорену країну», експорт якої на 96% - це нафта. Економіка Венесуели, як очікується, скоротиться на 7% в цьому році.

«Як і у випадку з Чавесом, популярність Путіна повністю збіглася з різким підйомом цін на нафту, що означало зростання російського ВВП, державних доходів і, як наслідок, держпідтримки для народу. Все це зараз піде назад», - прогнозує Закарія.

Ірак, 90% доходів якого забезпечує продаж нафти, зіткнувся з різким скороченням доступних засобів. «Це служить фоном для нестабільності в уряді, а також підвищення рівня протистояння між різними сектами - що і проклало шлях для Ісламської держави, - вважає автор статті.

Іран в середньостроковому періоді зіткнеться з таким же тиском, як і інші.

«Багато американських експертів і коментатори сподівалися на низькі ціни на нафту як на спосіб позбавити сумнівні режими у всьому світі легких грошей. Тепер це відбувається, але з такою швидкістю, яка може викликати неймовірну нестабільність і невизначеність у світі, і без того неспокійному», - підсумовує автор.

Відділ моніторингу

Останній Бастіон


Читайте також
Мешканці Ґренландії прагнуть повного державного унезалежнення від Данії
Світ
Антизахідний блок БРІКС під проводом Бразилії визначився із пріоритетами
Світ
Швейцарія звикла до процвітання і безпеки чужим коштом
Світ
Португалія наглядає за 5 військовими кораблями Росії біля своїх берегів
Світ
Прокремлівська влада Сакартвело почала депортувати іноземців, які брали участь в акціях протесту
Світ
Майка Джонсона переобрали спікером Палати представників Конгресу
Світ