Китайські чиновники, які зіткнулися із загрозою заборони TikTok у США, обговорюють різні варіанти, як обійти це обмеження.
Йдеться про можливість дозволити довіреній не китайській стороні, наприклад Ілону Маску, взяти під контроль діяльність TikTok у США.
Про це пише Wall Street Journal з посиланням на власні джерела.
Китай оскаржує закон, який забороняє TikTok у США, якщо китайська компанія ByteDance не продасть свою частку. Верховний суд на засіданні на початку січня був схильний залишити закон у силі. Він має набути чинності 19 січня.
Закон є однією з багатьох проблем, які загострюють відносини між США та Китаєм напередодні інавгурації Дональда Трампа 20 січня. Вище керівництво в Пекіні розглядає TikTok як одну з можливих тем, щодо яких очікуються конфронтації.
У Пекіні віддають перевагу збереженню TikTok у власності ByteDance, щоб продовжити переговори після інавгурації Трампа. Оскільки сам Дональд Трамп заявив, що хоче знайти спосіб дозволити TikTok залишитися в США.
«Готуючи набір інструментів для переговорів після інавгурації Трампа, чиновники вивчили можливу угоду з Маском, одним із найближчих союзників Трампа», — заявили співрозмовники WSJ
Раніше Bloomberg також повідомляв про обговорення Пекіном можливості угоди з Маском. Відповідаючи на запитання про цей звіт, представник TikTok сказав: «Не можна очікувати, що ми коментуватимемо чисту вигадку».
Наразі невідомо, чи обізнана компанія ByteDance про обговорення, що веде китайський уряд, або чи досягнуто будь-якої згоди. Також немає підтвердження, чи веде Ілон Маск переговори з TikTok і ByteDance щодо можливої угоди.
Варто додати, що новообраний президент США Дональд Трамп у грудні 2024 року провів зустріч із генеральним директором платформи TikTok Шоу Зі Чу. Вони мали домовитися про те, аби роботу цього застосунку не забороняли у країні.
Раніше Дональд Трамп заявляв, що «врятує» компанію від заборони, намагаючись зберегти конкуренцію із корпорацією Meta Марка Цукерберга, яку республіканець критикував за те, що вона нібито цензурує голоси правих.
Зазначимо, що під час своєї президентської каденції у 2016-2020 роках Трамп намагався заборонити TikTok у США. Як пише Reuters, тоді цю спробу заблокували в судах.
Китайський технологічний гігант ByteDance запустив TikTok на базі популярного застосунку для караоке Musical.ly, який придбав у 2017 році. Відтоді застосунок перебував під пильною увагою чиновників національної безпеки у Вашингтоні, які побоювалися можливого впливу китайського уряду.
Законодавці та адміністрація Байдена стверджують, що поки TikTok належить китайській компанії, він підпорядкований диктату авторитарного режиму Китаю.
У Конгресі США ухвалили законопроєкт, який має на меті змусити компанію ByteDance продати TikTok некитайським власникам протягом шести місяців. А якщо продаж не відбудеться — застосунок заборонять у країні.
21 квітня 2024 року Палата представників Конгресу США остаточно проголосувала за заборону TikTok у Сполучених Штатах, а згодом її підписав і президент Джо Байден. Тоді TikTok і її китайська материнська компанія ByteDance подали позов проти федерального уряду США з вимогою скасувати цей закон.