Депутати Полтавської ОДА й очільник департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вадим Штефан порушили статтю 171 Кримінального кодексу України «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» і 34 статтю Конституції по відношенню до ЗМІ.
Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів — карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. Переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику, здійснюване службовою особою або групою осіб за попередньою змовою, — карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.
Згідно зі ст. 34 Конституції України «кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Кожен має право збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб — на свій вибір».
Правоохоронні органи сліпо виконують вказівки чиновників, які запровадили систему «фільтрації» журналістів на вході до кабінетів Полтавської ОДА. Охорона отримала список «благонадійних» і «неблагонадійних» журналістів від очільника департаменту інформаційної діяльності Вадима Штефана.
Згідно з ним пропускають тільки ті ЗМІ, що пишуть на замовлення у вигідному для Полтавської ОДА світлі.
Головного редактора «Останнього Бастіону» Геннадія Сікалова, блогера Олександра Демидовича і кількох громадських активістів на нараду у Полтавській ОДА вчергове не пропустили. Охорона мотивувала своє рішення тим, що перерахованих осіб не було в їхньому списку. Присутні показали своє запрошення на нараду, але це не змінило ситуацію.
Нагадаємо, це не перший випадок бездіяльності правоохоронних органів при порушенні прав журналістів і Конституції України депутатами Полтавської ОДА.