США заблокували схему, через яку Дерипаска хотів отримати $1,5 млрд
Сполучені Штати Америки сьогодні, 14 травня, запровадили санкції проти мережі, яка мала допомогти олігарху Олегу Дерипасці отримати доступ до заморожених 1,5 млрд доларів.
Про це повідомляє Міністерство фінансів США.
Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США внесло до списку санкцій одного російського громадянина і три російські компанії, причетних до спроби ухилення від санкцій.
Зазначається, що непрозорий і складний ймовірний продаж активів міг би розморозити понад 1,5 мільярда доларів, що належать путінському олігарху Олегу Дерипасці та зберігаються у вигляді санкцій.
Заступник міністра фінансів по боротьбі з тероризмом і фінансовою розвідкою Браян Нельсон заявив, що Міністерство фінансів продовжить вживати заходів для захисту цілісності режиму санкцій і припинення ухилень з боку Кремля і його олігархів-поплічників.
У червні 2023 року Дерипаска узгодив з громадянином росії Дмитром Олександровичем Бєлоглазовим, власником російської фірми з надання фінансових послуг «Титул», заплановану операцію з продажу заморожених акцій Дерипаски в європейській компанії.
Через кілька тижнів після цієї координації було створено російську фірму з надання фінансових послуг «Іліадіс» як дочірню компанію Titul. На початку 2024 року «Іліадіс» придбала російську інвестиційну холдингову компанію International Rasperia, яка володіє замороженими акціями Дерипаски. США ввели санкції проти цих компаній і Бєлоглазова.
Російський підприємець, мільярдер. З квітня 2018 року під санкціями США через фінансування проектів диктатора владіміра путіна.
А з 2022 року вже під санкціями Євросоюзу, Великої Британії та низки інших країн, через вторгнення росії в Україну.
У березні видання Reuters писало, що США чинили тиск на австрійський Raiffeisen Bank International, щоб він відмовився від угоди з російським олігархом Олегом Дерипаскою.
Нещодавно Raiffeisen Bank International відмовився купувати пакет акцій на 1,5 млрд євро у пов'язаної з олігархом Дерипаскою компанії.
«Останній Бастіон» нагадує читачам, що українські активи Дерипаски були конфісковані лише у червні 2023 року.
16 червня 2023 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду ухвалила рішення стягнути на користь держави основні активи путінського олігарха Олега Дерипаски.
Водночас Апеляційна палата ВАКС задовольнила скарги компанії «Самста Лімітед» (Samsta Limited) й двох підприємств Дерипаски — ПрАТ «Хустський кар’єр» та ПрАТ «Жежелівський кар’єр» — на рішення від 16 лютого 2023 року, за якими 100% їхніх активів стягувались на користь України. Також суд задовольнив відповідну скаргу.
16 лютого Вищий антикорупційний суд конфіскував українські активи Олега Дерипаски, зокрема, Миколаївський глиноземний завод. Окрім того, ВАКС конфіскував компанію «Гуардон Україна» зі статутним капіталом у півтора мільярда гривень, ТОВ «Компанія Алюміній України» зі статутним капіталом 534 мільйони, а також Глухівський кар’єр кварцитів, Жежелівський та Хустський кар’єри й усе їхнє майно. Також на користь держави стягнуто низку інших компаній, пов'язаних з Олегом Дерипаскою і 32 мільйони гривень на рахунку у Казначействі.
Наприкінці липня 2022 року Шевченківський районний суд Києва передав в управління АРМА корпоративні права у вигляді статутного капіталу ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» та інших пов’язаних із Дерипаскою фірм на суму понад 3,58 мільярда гривень.
28 липня того ж року Шевченківський райсуд Києва передав в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) корпоративні права у вигляді статутного капіталу ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» та інших пов’язаних фірм на суму понад 3,58 мільярда гривень.