Created with Sketch.

Як слуги урода «відремонтували» Полтавську обласну бібліотеку

18 червня, 11:00

За майже три роки «слуги нароту» витратили 9 мільйонів гривень та перетворили територію перед обласною бібліотекою на звалище

У жовтні 2021 року Департамент будівництва, містобудування та архітектури Полтавської ОДА розмістив на prozorro оголошення про проведення закупівлі на: Реконструкцію благоустрою прилеглої території будівлі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського.

Очікувана вартість закупівлі склала 19 162 192 грн.

На тендер заявилися два учасники: ТОВ «БІЗНЕС-СЕРВІС ГРУП» та ТОВ «БК Новобудгруп».

Найвигіднішу пропозицію (19 023 430,24 грн) запропонувало ТОВ «БК Новобудгруп».

За результатами тендеру 9 листопада було укладено угоду з ТОВ «БК Новобудгруп» на реконструкцію прилеглої території біля обласної бібліотеки в Полтаві за 19,02 млн грн.

Державна аудиторська служба України розпочала моніторинг даної закупівлі, оскільки було виявлено ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.

За результатами контрольного заходу Офісом Держаудитслужби складено 20.12.2021 висновок про результати моніторингу закупівлі, в якому зафіксовано порушення позивачем вимог пункту частини 16 статті 29, абзаців 2, 3 пункту 1 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме:

Департамент будівництва, містобудування та архітектури Полтавської ОДА оскаржив висновок Держаудитслужби у суді.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 14 червня 2022 року, позов Департаменту будівництва, містобудування і архітектури Полтавської обласної державної адміністрації до Північно-Східного офісу Державної аудиторської служби України про визнання протиправним та скасування висновку було задоволено.

Визнано протиправним та скасовано висновок Північно-Східного офісу Державної аудиторської служби України про результати моніторингу процедури закупівлі UА-2021-10-11-012301-b.

Укладений договір передбачав реконструкцію благоустрою прилеглої території будівлі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П.Котляревського, що на вул. Небесної Сотні, 17.

До кінця літа 2022 року «БК Новобудгруп» мало заповнити територію перед бібліотекою:

Підрядник також мав замінити на площі вимощення, відновити газони, посадити 19 додаткових дерев і кущів, встановити додаткове освітлення, відновить пошкоджені елементи ґанку та облаштує водовідведення. Після закінчення робіт він надасть 10 років гарантії.

Кошти із держбюджету під цей проєкт пролобіював нардеп від партії «Слуга урода» Дмитро Нальотов.

Прикметно, що проєкт реконструкції на замовлення Департаменту будівництва, містобудування та архітектури Полтавської ОДА розробив ФОП СКЛЯРЕНКО СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ за 199 тисяч гривень.

Дана закупівля проводилася за спрощеною процедурою без проведення відкритих торгів.

У 2019 році Сергія Скляренка було обрано депутатом Подільської районної у місті Полтаві ради від партії «Слуга нарота».

Полтавські «Слуги урода» організували партійний підряд на Реконструкцію благоустрою прилеглої території будівлі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського.

ТОВ «БК Новобудгруп», яке мало виконати роботи з реконструкції за 19 мільйонів гривень, до листопада 2022 року належало депутату Полтавської міської ради від партії «Слуга нароту» Антону Ярмолюку, який є зятем керівника компанії «Автотранс» Сергія Михайлика.

Сергій Михайлик

За даними аналітичної системи YouControl, у 2023 році власницею  та директором ТОВ «БК Новобудгруп» стала Олена Махно.

За даними порталу spending у 2021-2022 роках ТОВ «БК НОВОБУДГРУП» отримало  9 231 200.27 гривень на виконання договору.

Незрозуміло, куди були витрачені ці кошти, якщо територія перед Полтавською обласною бібліотекою виглядає так:

У 2021-2024 роках було укладено 5 додаткових угод до даного договору, які змінювали строки виконання договору.

За умовами останньої додаткової угоди, підрядник має завершити роботи до 31 грудня 2024 року.

ТОВ «БК Новобудгруп» вже «освоїло» майже половину коштів, але ми не бачимо: ні вимощення, ні сухого фонтану, ні зону стріт-скейтингу, ні зони для заходів та відпочинку... Замість молодих дерев ми бачимо чагарники.

Тож ми скептично ставимося до запланованих строків виконання робіт. Незрозуміло, чому на цю закупівлю не звертають уваги у правоохоронних органах, БЕБ та так званій робочій групі Полтавської ОВА «Прозорість і підзвітність».

Чи, Філіп Пронін, рука руку миє?

Читайте також
ВАКС відмовився розглядати клопотання про запобіжний захід «слузі народу» Аллахвердієвій
Кримінал
Чоловік очільниці Хмельницької МСЕК придбав нерухомість на узбережжі Франції
Кримінал
Зеленський скликав РНБО з приводу отримання прокурорами фальшивих висновків МСЕК
Опінії
НАЗК виявило незаконне збагачення співробітника СБУ Андрія Носача
Кримінал
Правоохоронці провели обшуки у керівниці МСЕК на Миколаївщині
Кримінал
Три підприємства Міністерства відновлення України очолюють обвинувачені у корупції
Політика