Будівництво стадіону у Ківерцях представники місцевої ради виправдовували тим, що військові там будуть проходити реабілітацію.
Народного депутата від «Слуги народу» Олександра Аліксійчука, який працював у складі Тимчасової слідчої комісії, що розслідувала порушення при публічних закупівлях під час дії воєнного стану, найбільше вразило будівництво стадіону у Ківерцях.
Про це нардеп заявив в інтерв'ю «Главкому».
«Однозначно будівництво стадіону у Ківерцях – це просто треш. 2022 рік, початок війни, з усіх боків загроза — і для тієї ж Волинської області зі сторони Білорусі. І в цей момент забажали побудувати стадіон майже за 150 млн грн, в той час як люди скидаються на бронежилети, каски, автомобілі, «мавіки»... Просто з неба на місцевий бюджет впав військовий ПДФО і це, до речі, стало однією з причин того, що був прийнятий закон щодо його зарахування на рівень державного бюджету», — розповів Аліксійчук.
За словами народного депутата, місцева влада посилалася на те, що «не може ж вона просто так тримати ці гроші на рахунках, бо держава потім забере». Очевидно, наголошує нардеп, якщо держава забирає, значить, у неї є потреби у вигляді війська в понад мільйон осіб.
«А хтось в цей час 150 млн хоче закатати в асфальт і траву? До речі, ця сума складає майже річний бюджет Ківерців», — каже Аліксійчук.
За словами члена Тимчасової слідчої комісії, коли представники місцевої ради Ківерців були на засіданні, то виправдовувалися тим, що військові на цьому стадіоні теж будуть проходити реабілітацію. «Але вибачте, є реабілітаційні центри, які потрібно забезпечити відповідним обладнанням, треба навчити достатню кількість реабілітологів, яких не вистачає. Але от такий у цих людей масштаб мислення», — зауважує нардеп.
Народний депутат повідомив, що загалом Тимчасова слідча комісія опрацювала понад 100 закупівель із 52 замовниками, 12 з яких були запрошені на засідання ТСК.
«Матеріали, які ми зібрали, передані правоохоронним органам, зокрема, в Офіс генпрокурора і, як нам доповідали, вже порушені кримінальні провадження щодо ймовірних зловживань. А результати вже будемо бачити постфактум. У мене нема конкретної інформації щодо розслідувань, можливо, у деяких випадках це є таємницею слідства», — пояснив член Тимчасової слідчої комісії.
Народний депутат зазначив, що наразі є ініціатива Кабінету міністрів щодо повернення більшої частини закупівель до системи Prozorro, також є рішення Мінекономіки та Мінфіну щодо змін до електронної системи закупівель стосовно індикаторів ризиків, на чому наголошувала Тимчасова слідча комісія.
«Сподіваюся, все це буде доведено до логічного завершення. Своєю чергою ми маємо певні поради щодо змін до законодавства і постанов Кабміну на період воєнного стану. Наприклад, щодо зменшення підстав, за якими можна без публічних аукціонів укладати прямі контракти», — зазначив нардеп.
Аліксійчук повідомив, що після цієї історії зі стадіоном комісія зробила висновок, що потрібно зобов'язати замовників надавати обґрунтування доречності та нагальності таких закупівель в умовах війни. Крім того, це обґрунтування має бути оприлюднене в електронній системі закупівель.
За словами нардепа, наприкінці 2023 року в системі нарешті з'явилося додаткове поле, в якому замовники можуть довести доцільність своїх закупівель. «Ми звертали увагу і на відсутність ефективної автоматичної системи ризик-індикаторів, і Мінекономіки за подачі ТСК передало розробникам Prozorro, щоб вони це врахували», – пояснює Аліксійчук.
Нардеп сподівається, що наразі йде розслідування цього кейсу, якщо кошти, виділені на будівництво стадіону встигнули освоїти. Аліксійчук зауважив, що є багато нюансів у закупівлях без конкурсів.
«Виявилося, що навіть якщо виникає кричуща ситуація, подібна до Ківерців, то відсутні підстави розірвати договір та припинити фінансування, хоча очевидно, що він укладений з порушенням. Тобто якщо вже пішли перші гроші авансу, надалі процес зупинити неможливо», — пояснив член ТСК.
Аліксійчук наголосив, що процес будівництва стадіону у Ківерцях зупинений, але нардеп переконаний, що зупинка подібних проєктів має робитися дуже просто, аби не доводилося шукати для цього якихось лазівок.
Медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що Олександр Біленький та влада Решетилівки також вирішили збудувати стадіон під час війни. (Не обороні ж споруди зводити, правда?).
Ухилянти Біленького продовжують грабувати бюджети всіх рівнів. Так, у Решетилівці стартували підготовчі роботи до другої черги реконструкції стадіону «Колос».
Нагадаємо, що реконструкція фізкультурно-оздоровчого реабілітаційного комплексу «Колос» розпочалась в рамках програми «Велике крадівництво». Вона ініційована Володимиром Зеленським ще у березні 2020-го.
У березні 2023 року ТОВ «ВП «Євротехнології» стала переможцем тендеру на Додаткові роботи №3 по об'єкту: «Реконструкція фізкультурно-спортивного, реабілітаційно-відновлювального комплексу «Колос» Полтавської обласної ради.
Очікувана вартість закупівлі складала 38 479 615 грн. Джерелом фінансування були кошти місцевого бюджету.
7 травня 2024 року було оголошено закупівлю на: Реконструкцію фізкультурно-спортивного, реабілітаційно-відновлювального комплексу «Колос» Полтавської обласної ради з благоустроєм прилеглої території.
Очікувана вартість закупівлі складала 93 654 315 грн. Єдиним учасником закупівлі стало ТОВ «ВП «Євротехнології» яке запропонувало цінову пропозицію 92 673 115,11 грн.
Джерелом фінансування виконання робіт є:
Прикметно, що згідно з умовами договору: використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України для фінансування робіт за цим Договором здійснюється після повного використання коштів співфінансування робіт з місцевого бюджету, що підтверджується копіями відповідних платіжних інструкцій з відмітками про оплату органів Державної казначейської служби України.
Що відомо про ТОВ «ВП «Євротехнології» ?
Директором підприємства є Дмитро Патока.
Засновниками ТОВ наразі є 4 особи:
Прикметно, що директор (та один із співзасновників підприємства) Патока Дмитро є обвинуваченим у кримінальному провадженні № 12023110000000212 від 15 березня 2023 року, яке стосується: привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
Потерпілим у цьому кримінальному провадженні є Департамент регіонального розвитку Київської обласної адміністрації.
Крім того, до суду разом з обвинувальним актом від прокурора Київської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Київської обласної державної адміністрації надійшов цивільний позов про відшкодування майнової шкоди завданої кримінальним правопорушенням на суму 3 595 504,83 грн.
Співзасновник підприємства Кирпичнік Анатолій є обвинуваченим у кримінальному провадженні № 12023110000000186 від 2 березня 2023 року, яке стосується: привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 4 ст. 191,ч. 1 ст. 366 КК України).
Потерпілим у цьому кримінальному провадженні є Департамент регіонального розвитку Київської обласної адміністрації.
Співзасновник підприємства Нохрін Євгеній є обвинуваченим у кримінальному провадженні № 42022111350000043 від 07.05.2022, яке стосується: незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.
Але це не завадило підприємству здобути перемогу у тендері Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської ОВА.
Після публікації розслідування «Останнього Бастіону» у БЕБ заявили, що аналітики Територіального управління Бюро економічної безпеки у Полтавській області «виявило» дві ризикові закупівлі з реконструкції об'єктів інфраструктури Полтавщини на суму понад 177 млн грн.
Встановлено, що Департамент будівництва Полтавської обласної військової адміністрації планував проведення робіт за рахунок коштів «Програми з відновлення України». Тендери оголосили на капітальні ремонтні роботи у фізкультурно-спортивному, реабілітаційно-відновлювальному комплексі «Колос» та будівлі педіатричного відділення Комунального підприємства «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського.
Це сталося після того, як «Останній Бастіон» опублікував розслідування, у якому звернув увагу на те, що керівник та засновник підприємства-переможця мають статус обвинувачених у кримінальних провадженнях.
Варто зазначити, що аналіз кошторису проєкту реконструкції відділення Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського свідчить, що вартість основних будматеріалів завищена принаймні на 4,02 млн грн.
Але БЕБ не звернуло на це уваги.
«Щоб не допустити розтрату держкоштів, аналітики ТУ БЕБ в Полтавській області направили лист до розпорядника про виявлені ризики. За результатами розгляду листа замовник відмовився від передоплати за виконання робіт у сумі 53 млн грн.
Наразі закупівлі знаходяться на контролі робочої групи «Прозорість та підзвітність» при Полтавській обласній військовій адміністрації», - зазначили у БЕБ.
ОЗУ Біленького продовжує грабувати українців під час війни, та не несе за це жодної відповідальності.
Чим займаються НАБУ, НАЗК, ДБР, САП, Офіс генпрокурора та інші некорисні для Української держави структури, в яких знайшли прихисток шахраї, корупціонери, колаборанти, та інші орохамії?
Ми вкотре наголошуємо, що скомпроментовані колоніальні НАБУ, САП, БЕБ, ВАКС, ДБР мають бути ліквідовані.