Created with Sketch.

Як змусити слідчого працювати ?

12.03.2021, 15:45

Боротьба з шахраями

Друзі, останні шість років я мав нахабство стверджувати, що так звана «реформа поліції» була проведена двома заїжджими аферистками виключно з метою розкрадання коштів американських платників податків, які Уряд США виділив на допомогу Україні. І що єдиним наслідком цієї «реформи» став розгул злочинності.

Але подібне твердження потребує експериментальної перевірки. І ось раптово трапилась нагода поставити такий експеримент. Мені, як і багатьом громадянам нашої нещасної псевдо-держави, стали надходити СМС-повідомлення та телефонні дзвінки з погрозами, що я маю повернути борги якихось невідомих мені людей, які, беручи десь позику, назвали мене своїм поручителем.

Погрози з інтервалом у 1-2 хвилини надходять з телефонних номерів: 050-356-5763, 050-356-5608, 095-260 2911, 066-510-4562, 050-492-5589, 095-260-2885, 095-260-2917, 050- 356-5682

У порядку експерименту я відправив заяву про вчинене кримінальне правопорушення в Шевченківське райуправління поліції ГУ НПУ в м.Києві й кожного дня буду повідомляти, як відреформовані поліцейські ловлять шахраїв і вимагачів. Запевняю, це буде весело!

Продовжую розповідь про експеримент, який я вирішив поставити з метою переконатись у неймовірних успіхах «поліцейської реформи», проведеної у 2015 році двома заїжджими аферистками. Для цього знайшовся гідний привід – мені стали телефонувати колеги по ремеслу цих «реформаторок», вимагаючи, щоби я оплатив борги якихось невідомих мені людей:

Вимагачі представлялись то компанією «Таліон Плюс», то якоюсь факторинговою компанією «Преміум-актив»

Враховуючи, що всі організовані злочинні угруповання діють в Україні «під дахом» поліції, яка забезпечує їм недоторканність, припинити дзвінки можна було б у вкрай простий спосіб – достатньо встановити переадресацію дзвінків на особисті мобільні телефони голови Нацполіції Ігоря Клименка, начальника Департаменту кіберполіції Олександра Гринчака та заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка. Бо я ж маю доступ до баз даних гостьових редакторів телеканалів і впродовж лічених хвилин можу з’ясувати актуальний номер телефону, по якому зі своїми домочадцями та особливо наближеними журналістами спілкуються, наприклад, Арсен Борисович чи Антон Юрійович.

Але в такий спосіб я б не переконався в професіоналізмі «моєї нової поліції» й не з’ясував би, чи ще займається кіберполіція, окрім як полюванням на громадянок, що продають в Інтернеті зображення своїх розкішниць. А, як засвідчили коментарі під моїм першим дописом на цю тему, жертвами «єдиної успішної реформи в Україні» є величезна кількість громадян, з яких вимагають гроші під проводом оплати чужих боргів. Тому я й вирішив провести публічний експеримент, щодня розповідаючи на своєму конкретному прикладі, які наслідки для України мало перебування тут мадам Згуладзе та мадам Деканоїдзе. А читацькій громадськості я рекомендую покроково записати алгоритм дій і застосовувати його при спілкуванні з відреформованими поліцейськими в разі, якщо стали жертвами злочину.

Першим кроком є подача в управління або відділ Національної поліції за місцем свого проживання повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення. У моєму випадку правова кваліфікація – це вимагання, відповідальність за яке встановлена ч.2 ст.189 КК України. Злочин належить до числа тяжких, а тому за бажанням (а бажання в голови Нацполіції з’явиться неодмінно – це я гарантую) слідчий поліції може проводити НСРД з метою розкриття злочину.

Не треба кидати всі нагальні справи та намагатись особисто вручити повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення в черговій частині – воно там все однаково валятиметься з тиждень. Натомість йдіть на пошту, платіть 17 грн. і відправляйте заяву рекомендованим листом. Наступного дня лист буде вручений, заявник роздрукує інформацію про вручення з сайту «Укрпошти» і за перебігом 24 годин зможе звернутись до суду зі скаргою на бездіяльність поліцейських – бо відреформована поліція не має звички самотужки виконувати настанови ст.214 КПК України та вносити в ЄРДР заяви та повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення.

У моєму випадку номер поштового відправлення 0406006002621, взірець скарги в суд я дам наступного разу, а зараз – текст повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, відправленого в Шевченківське управління поліції м.Києва.


У Шевченківське управління поліції Головного управління
Національної поліції України в м.Києві
вул. Герцена, 9, м.Київ, 04050


БОЙКА Володимира Марковича


ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВЧИНЕНЕ КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ,
передбачене ч.2 ст. 189 КК України
(у порядку ст. 214 КПК України)


Починаючи з 4 вересня 2020 року на мій телефон з номером +380 … почали надходити телефонні дзвінки та СМС-повідомлення з вимогою оплатити заборгованість за невідомого мені громадянина Чеботаря Олега Денисовича, який, начебто, зазначив мене як поручителя по його боргових зобов’язаннях. Особи, що телефонували, представлялись співробітниками компанії «Таліон Плюс», останнє СМС-повідомлення датується 11 лютим 2021 року. Під час телефонних дзвінків вказані особи погрожували мені судовим переслідуванням, вимагаючи заплатити борг за невідому мені особу, а також стверджували, що через їхні постійні телефонні дзвінки я не зможу користуватись засобами мобільного зв’язку.

11 березня 2021 року на мій телефон +380... почали надходити телефонні дзвінки з номерів 050-356- 5763, 050-356-5608, 095-260-2911, 066-510-4562, 050-492-5589, 095-260-2885, 095-260-2917, чоловічий голос, який при першому дзвінку назвав себе представником «факторингової компанії», став вимагати, щоби я оплатив боргові зобов’язання невідомих мені людей, прізвища яких цей чоловік називав і які, за його твердженням, зазначили мене як поручителя. Телефонні дзвінки лунали з інтервалом у кілька хвилин, погрози полягали в тому, що чоловік обіцяв поширити якісь матеріали компрометуючого характеру щодо мене, а також стверджував, що він буде телефонувати мені щохвилини, не даючи можливості користувались телефоном, доки я не передам йому гроші на оплату боргів невідомих мені осіб.

Я ніколи не виступав поручителем по зобов’язаннях будь-кого, і, взагалі, можу поручитись лише за двох людей, відомих мені своєю винятковою чесністю та непідкупністю – першого заступника генерального прокурора Романа Михайловича Говду й керівника Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Володимировича Калужинського.

Таким чином, у діях осіб, які телефонують мені та надсилають СМС-повідомлення з вимогою передати їм гроші, містяться явні ознаки злочину, відповідальність за який встановлена ч. 2 ст.189 КК України, тобто вимога передачі чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці.

Згідно зі ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 55, 60, 214 КПК України, –

п р о ш у :

1. Внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 189 КК України;

2. Надати мені витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;

3. Розпочати досудове розслідування, перевірити всі викладені мною факти під час досудового розслідування й притягнути винних до кримінальної відповідальності.

БОЙКО В.М.

12 березня 2021 року

Далі буде...

Відомий журналіст, публіцист і блогер, який прославився своїми журналістськими розслідуваннями і гучними політичними статтями.

Читайте також
Національна поліція України розшукує співвласника IT-холдинга Techiia Олега Крота
Кримінал
«Слуги народу» проспонсорували афериста Спартака Субботу на 5 млн
Політика
Запорізька влада співпрацює з колаборантами, – жителі міста
Політика
Хроніки Українських Йолопів
Опінії
Шахраї пограбували українців на 100 млн грн
Кримінал
Олігархам Ротенбергам вдається обходити санкції, – розслідування «Yle»
Світ