Уряд оцінює можливість використання штучного інтелекту для зменшення робочого навантаження на держслужбовців.
Японія розгляне можливість впровадження технології штучного інтелекту, зокрема чат-бот ChatGPT від OpenAI, на урядовому рівні, якщо будуть вирішені проблеми з конфіденційністю та кібербезпекою.
Про це під час брифінгу заявив головний секретар кабінету міністрів Хірокадзу Мацуно, передає агенція Reuters.
За його словами, уряд оцінює можливість використання штучного інтелекту для зменшення робочого навантаження на держслужбовців.
Відповідні заяви прозвучали напередодні зустрічі виконавчого директора OpenAI Сема Альтмана з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кісідою під час візиту до Японії.
Альтман також повідомив, що його компанія розглядає можливість відкриття офісу в Японії.
"Ми сподіваємося... створити щось чудове для японців, зробити моделі кращими для японської мови та японської культури", – сказав він журналістам після зустрічі з Кісідою.
Його візит до Японії став першою міжнародною поїздкою з моменту запуску ChatGPT.
Під час зустрічі Альтман і Кісіда також обговорили "переваги технології штучного інтелекту та пом’якшення недоліків".
Нагадаємо, що Японська компанія NEC навчила штучний інтелект визначати місця розташування протипіхотних та протитанкових мін у землі.
Спеціальне програмне забезпечення за наявності всіх необхідних даних може передбачити райони розташування мін з точністю близько 90%.
У Китаї ШІ повністю інтегрували у правову систему.
Згідно зі звітом Верховного народного суду КНР, штучний інтелект на кшталт системи систем (smart court SoS system of systems) тепер підключений до комп'ютера кожного судді на території Китаю.
Система також скоротила витрати китайців на юридичні послуги: у зазначений період громадяни заощадили понад 300 млрд. юанів ($45 млрд.). Це приблизно половина від загальної суми гонорарів адвокатів у Китаї минулого року.