Але не уточнив коли...
Наразі українські воїни демонструють неабияку мужність і стійкість у боротьбі з ворогом. Вторгнення путіна в Україну наблизило членство країни в НАТО.
Про це сьогодні під час телевізійного звернення з нагоди другої річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
«Сьогодні два роки, як росія вторглася в Україну, розпочавши найбільшу війну у Європі з часів Другої Світової війни. Ситуація на полі бою залишається надзвичайно серйозною. Мета президента путіна отримати домінування над Україною не змінилася, немає жодних ознак, що він готується до миру. Але ми не повинні падати духом. Україна демонструє видатні навички і запеклу рішучість знову й знову» — заявив генсек НАТО.
Він нагадав, що попри чисельні побоювання, Україна не зазнала колапсу протягом тижнів, а натомість змогла звільнити половину території, яка була захоплена росією з початку вторгнення, витіснити росію із значної частини Чорного моря та завдати важких втрат російським військам.
«Але найголовніше — Україна зберегла свою свободу і незалежність. Це стало можливим завдяки мужності й рішучості, які були посилені масштабною військовою та економічною допомогою від союзників по Альянсу. Лише протягом минулих днів і тижнів союзники оголосили про нові пакети допомоги на мільярди доларів. Вони включають такі ключові сили і засоби, як артилерійські боєприпаси, засоби протиповітряної оборони і бойові катери. А також обладнання і запасні частини для літаків F-16, безпілотники і обладнання для розмінування», — зазначив Столтенберг.
Він зауважив, що путін розпочав цю війну, щоб закрити двері НАТО, заперечити право України обирати власний шлях. Але він досяг абсолютно протилежного: зараз Україна є ближчою до НАТО, ніж будь-коли раніше, сказав генсек.
За його словами, НАТО допомагає Україні у досягненні дедалі більшої взаємосумісності її Збройних сил із силами Альянсу. Україна й НАТО разом відкривають новий Центр аналізу, тренування та освіти в Польщі, надалі поглиблюють політичні зв’язки через Раду НАТО-Україна, де проводять консультації та приймають рішення разом.
«Україна приєднається до НАТО — це не питання «якщо», а «коли». Готуючи вас до цього дня, НАТО і надалі стоятиме поруч з Україною. Заради вашої і нашої безпеки», — наголосив Столтенберг.