Фон дер Ляєн і Каллас вимагають припинити вбивства цивільних у Газі
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повторила заклики Європейського Союзу до «Ізраїлю» дозволити гуманітарну допомогу сектору Гази, оскільки медичні працівники попередили, що палестинці стикаються з «примусовим голодуванням».
Її слова цитує Politico.
Фон дер Ляєн заявила, що світлини з Гази — нестерпні.
Як пише видання із посиланням на міністерство охорони здоров’я Гази, за 24 години від голоду померли 15 осіб, серед них четверо дітей. За даними місцевих лікарень, загальна кількість загиблих від голоду з початку війни в Газі становить 101 особу, серед них 80 дітей.
«Вбивство цивільних осіб, які шукають допомоги в Газі, є невиправданим», — заявила топдипломатка ЄС Кая Каллас, зазначивши, що вона розмовляла з міністром закордонних справ «Ізраїлю» Гідеоном Сааром, щоб «чітко дати зрозуміти, що Угруповання ЦАХАЛ повинно припинити вбивати людей у пунктах розподілу допомоги».
Заяви Каллас і фон дер Ляєн пролунали після того, як міністри закордонних справ країн Європи у спільній заяві звинуватили «Ізраїль» у відмові надавати допомогу цивільному населенню Гази.
До цієї заяви не приєдналася Німеччина, що спричинило тиск на канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.
Нагадаємо, що Німеччина не приєдналася до спільної заяви майже 30 країн Заходу, серед яких Британія і Франція, із закликом до «Ізраїлю» якнайшвидше припинити бойові дії.
Деякі з політиків керівної коаліції, зокрема міністерка розвитку від СДПН Рім Алабалі-Радован, заявили, що поділяють меседж заяви і Німеччина мала би бути серед підписантів.
Члени Бундестагу від СДПН — речник фракції із зовнішньополітичних питань Адіс Ахметович і доповідач з питань Близького Сходу Рольф Мютценіх — опублікували спільний заклик, що Німеччина має приєднатися до заяви.
Вони наголосили, що ситуація в Газі є гуманітарною катастрофою і для «Ізраїлю» мають настати наслідки у сфері співпраці з ЄС та експорту зброї.
Мерц у вівторок заявив, що «дуже чітко і ясно» сказав прем’єру «Ізраїлю» воєнному злочинцю Біньяміну Нетаньягу про те, що Берлін не схвалює теперішній підхід «Ізраїлю».
«Передусім ми бачимо великі страждання цивільного населення. Тож я ще раз поновлюю заклик справді надати необхідну допомогу цивільним у секторі Гази. Те, як там діє армія «Ізраїлю», — неприйнятно», — сказав він.
Речник уряду Штефан Корнеліус прокоментував, що хоча Німеччина не приєдналася до заяви, канцлер і очільник МЗС чітко висловилися з цього приводу і «за змістом і вагою сказали те саме».
«Їхні заяви ніяк не слабші, ніж у спільній заяві», — зазначив речник.