Created with Sketch.

ЄС просуває ідею розробки власного штучного інтелекту для зменшення залежності від США та Китаю

06 жовтня, 07:46

Презентація стратегії запланована на 7 жовтня.

Європейська комісія розробила нову стратегію «Застосування ШІ», у якій йдеться про створення систем штучного інтелекту в ЄС, аби зменшити технологічну залежність від США та Китаю.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на власні джерела.

За даними видання, Європейська комісія планує просувати інструменти штучного інтелекту європейського виробництва для забезпечення безпеки та стійкості, одночасно підвищуючи промислову конкурентоспроможність блоку.

Також Єврокомісія має намір заохочувати розробників штучного інтелекту в Європі вдосконалювати його функції для використання в обороні, охороні здоров’я та промисловому виробництві. Використання ШІ в державних адміністраціях також розглядається у межах цієї стратегії.

У документі Єврокомісія описує потенційні загрози від штучного інтелекту, зокрема те, що його можуть використати як «зброю» державні або недержавні суб’єкти, особливо під час навчання моделей ШІ на основі даних і програмного забезпечення.

Читайте також
SpaceX вивела на орбіту вже 10 тисяч супутників Starlink
Світ
Вчені створили перший у світі комп’ютер без кремнію з матеріалів товщиною в один атом
Життя
Кінець батарейкам: «чудо-матеріал» обіцяє живити все навколо
Новини
Вчені довели, що звичайний Wi-Fi-роутер можна перетворити на систему спостереження
Світ
Україна може отримати екраноплани з дальністю 5000 км: що вміють ці дрони
Війна
OpenAI випустила Sora 2
Світ