Created with Sketch.

Європейська протикорабельна ракета Marte ER завершила випробування

16.12.2021, 12:12
Фото: google

Вона на початку наступного року почне серійно вироблятися.

Нова європейська протикорабельна ракета Marte ER від MBDA пройшла останні випробування..

Пуск нової ракети було проведене на італійському полігоні на Сардинії, він став ключовим етапом в процесі випробуванняи Marte ER, повідомили у пресрелізі компанії MBDA.

Тестування забезпечило додаткову впевненість у продуктивності та надійності цієї нової ракети.

Була використана ракета з усіма функціональними можливостями. Єдиним винятком було використання інертної бойової частини.

Наземна система запуску також була в остаточній апаратній та програмній конфігурації.

Використовуючи програмне забезпечення для планування місії, ракета здійснила далекий морський політ. Під час якого вона зробила три основні повороти та маневр підйому/опусканняння. Ідентифікація, вибір та відстежування цілей були швидкими, після чого почалося наведення ракети.

Під час кінцевої фази ракета успішно виконала захисний маневр, влучивши у ціль трохи вище ватерлінії на високій дозвуковій швидкості. Пуски також показали, що  турбореактивний двигун Marte ER показав гарні результати.

Цей запуск був останнім на шляху розвитку нової протикорабельної ракети, яка на початку наступного року почне серійно вироблятися.

Marte ER – третє покоління ракетних сімейства Marte. Глибоко модернізована в порівнянні з попереднім поколінням, твердопаливний маршовий ракетний двигун був замінений на турбореактивний двигун, що збільшило дальність дії з 25 до понад 100 кілометрів.

Ракета стартовою вагою 315 кілограмів вдвічі менша за габаритами, ніж інші варіанти, такі як Harpoon і RBS-15. Винищувач Eurofighter Typhoon може нести до шести ракет у варіанті Marte-ERP, а гелікоптер NH90, може бути озброєний двома ракетами Marte-ER.

Німеччина озброїть свої гелікоптери Sea Lion протикорабельними ракетами Marte ER, яка має ті ж самі інтерфейси, що дозволило одразу інтегрувати її до носіїв – гелікоптерів NH90 та AW101.

 

Читайте також
ATACMS — не «чарівна паличка» для України
Новини
США передали Україні більше сотні ракет ATACMS, — NYT
Війна
Наввипередки часу: Київ став заручником політичних ігор Вашинґтона
Війна
Литва закупить близько 3 тисяч FPV-дронів для ЗСУ за 2 млн євро
Війна
Південна Корея може «підкинути» Україні свої 105-мм снаряди
Світ
МЗС Німеччини працює над таємним планом передачі «Taurus» Україні
Політика