Created with Sketch.

Євросоюз затвердив Закон про ШІ

13 липня, 19:43

Новий закон забороняє певні види використання ШІ.

ЄСфіційно затвердив Закон про штучний інтелект, що є комплексним набором правил для регулювання діяльності технологічних компаній. Новий закон, розробка якого зайняла два роки, забороняє певні види використання ШІ та висуває суворі вимоги до діяльності розробників.

ЄС зробив рішучий крок у регулюванні штучного інтелекту, ухваливши всеосяжний Закон про ШІ після двох років обговорень.

Цей законодавчий акт, який офіційно набирає чинності 1 серпня 2024 року, встановлює жорсткі рамки для розробки та застосування технологій штучного інтелекту на території ЄС. Крайнім терміном виконання цього закону є 2 лютого 2025 року, після чого технологічні компанії мають припинити використання додатків, що загрожують правам громадян, повідомляє The Verge.

Повний текст закону опубліковано на офіційному сайті ЄС.

Новий закон забороняє певні види використання ШІ.

Розробники ШІ-систем повинні забезпечити прозорість і щодо того, як працюють їх технології, включаючи надання зведень даних, що використовуються для навчання систем.

Через дев’ять місяців після набрання чинності у компаній з’являться кодекси практики, які з набору правил, що описують вимоги до відповідності, контрольні показники, ключові показники ефективності тощо. Також вводиться поняття «універсальні системи штучного інтелекту», такі як чат-боти, які повинні дотримуватися авторського права і мати прозорість щодо своїх алгоритмів.

Терміни відповідності нормам закону свідчать, що більшість правил мають бути впроваджені до виконання до серпня 2026 року, але деякі високоризиковані системи ШІ, інтегровані в критично важливу інфраструктуру або які впливають на зайнятість населення, охорону здоров’я та правосуддя, мають більш тривалий термін відповідності до серпня 2020.

Недотримання Закону про ШІ призведе до серйозних штрафів. Порушення заборон на певні види використання ШІ спричинить штраф у розмірі 35 мільйонів євро (близько $38 млн) або 7 % від світового річного виторгу компанії-порушника, залежно від того, яка сума більша. Інші порушення спричиняють менші штрафи, але теж суттєві.

Читайте також
Люди не відрізняють вірші написані ChatGPT від поезії Шекспіра і Байрона
Життя
Сценарії «Матриці» й «Термінатора» правдиві
Життя
У США на посаду мера міста балотується ШІ
Політика
Чи може штучний інтелект вирішити ваші сімейні проблеми?
Життя
У Південній Кореї телеведучих замінили нейромережами
Світ
У США представили законопроєкт про 4-денний робочий тиждень
Світ