Created with Sketch.

Юна колаборантка із Кременчука утішила Крутого з Путіним

04.06.2018, 06:39

Колись би від звістки про перемогу української конкурсантки на міжнародному конкурсі молодих виконавців популярної музики «Дитяча Нова хвиля-2018» щонайменше половину мешканців регіону розперло б від гордощів.

Статистика вірогідного масового позитивного психозу орієнтовна, але саме 51 відсоток полтавців екстатично тіпався під телеекранами ближче до півночі на перегляді фінальної програми каналу 1 плюс 1 «Голос. Діти», на якому дівчатко з нашої Наддніпрянщини лише дивом не було визнане неперевершеним соловейком. Там, кажуть, навіть судді погризлися. Звісно, на публіку.

Але услід за Цицероном скрушно хитаємо головами: O tempora, o mores! Маємо отой випадок, коли перемога українського юного таланту на міжнародному пісенному конкурсі викликала не доречний за інших часів щенячий захват земляків, а гострий напад когнітивного дисонансу. До глибокого внутрішнього протистояння наших лівої та правої півкуль призвели наступні обставини:

- українське дівчатко співало в анексованому агресором Криму;

- головою журі конкурсу був Ігор Крутой – українець з Кропивниччини і близький друг Ахмєтова, записний українофоб, котрий рецидиву українського Майдану Гідності під стінами «древнього кремля» боїться більше, ніж міністра закордонних справ Латвії, публічного гея Едгарса Рінкевічса;

- Крутому у журі піддакували не менш одіозні фігури з бази «Миротворця» Олег Газманов («осавул» обплював Євробачення за оголошення нев'їзною до Києва страстотерпиці Самойлової, а з нею укупі – й Київ, Україну, земляків і шоколадну фабрику), Микола Басков (цей «Орфей Росії» забожився, що не мислить себе без Путіна, чим викликав мимовільні асоціації з розкутими манерами у латвійському МЗС) та Лариса Доліна (одеситка вважає рідне місто належним до України лише за географічним атласом);

- чотирнадцятьох юних шоу-кіндерів з Росії та її традиційних підлесників – Вірменії, Білорусі, Болгарії, Ізраїлю, Молдови і Казахстану та колаборантів з України і Грузії, відганяючи від себе мару рейсу МН17 («самолет, самолет… какой самолет?»), привітала Бліда Моль;

- мрією співучої кременчужанки є відвідини… СРСРу: «щоби на власні очі побачити, як було важко жити без флешок і снікерсів»;

- дівчатко «робить життя» з Діми Білана та Поліни Гагаріної і марить про дует з цими адептами #путіннашевсьо;

- позицію російської вати та українського совка, чиїми матюками наразі заповнений фейсбучний простір, чітко виклав депутат Держдуми РФ Борис Чернишов: «В Киеве сейчас власть диктатуры, беззакония и дурости. Им неважно, на кого выливать ненависть — им важно, чтобы она сочилась из всех щелей. Даже если они не будут трогать ребенка, агрессия начнет выливаться на ее родителей и на тех, кто помогает ей строить свою карьеру артиста». Це ж уявити лише, які муки здолало понівечене порошенківською хунтою цнотливе сумління російського депутата, щоб не збитися на трафарет і не побачити українську дівчинку вже розіп'ятою кременчуцьким крилом «Правого сектора» на танку поблизу пивзаводу!

Єва Льопа, 12-річна шестикласниця Кременчуцької загальноосвітньої школи № 16 і учениця київської Katapulta Art Music School – переможниця та учасниця багатьох музичних конкурсів і проектів, зокрема, «Сонце за нас» (2015), «Вокал стар» (2015), «Феєрія зірок» (2016), «Покоління Next» (2016), «Голос. Діти» (2017), Berliner Perl (2017), «Підкори сцену» (2018), «Зорныя кветкi» (2018). Кременчужанка перемогла у вокальному конкурсі «Дитяча нова хвиля», який 31 травня-1 червня вдесяте проходив у Криму в дитячому таборі «Артек» за підтримки Міністерства освіти РФ. Друге місце посіла співачка Івена Работова з Болгарії, третє - Софія Фоменко з Росії. Приз глядацьких симпатій дістався росіянці Діані Анкудіновій. Єва Льопа отримала можливість зняти кліп на свою музичну композицію. https://www.telegraf.in.ua/kremenchug/10070345-kremenchuzhanka-yeva-lopa-peremogla-na-vokalnomu-konkurs-dityacha-nova-hvilya-v-krimu.html

Викладемо версії причин, які спонукали оточення Єви Льопи до неординарного рішення та його наслідків.

Перша: «Мистецтво не визнає кордонів». Обдароване дівчатко не повинне страждати через обставини, воно не бере участі у війні, йому співати хочеться, перемагати, забиратись на олімп, до чого тут ваша недолуга Україна, ми вже колись розпитували один одного «с чего начинается родина?», для таланту немає кордонів, ви (себто – ми) – бандерофашисти.

Друга: «Слухняна дитина». Звісно, не дівчатко самотужки пробивало участь у конкурсі в Криму. Це робили аполітичні батьки, котрим співоча доля талановитої дитини важить незрівнянно більше, ніж осуд націоналістів. Можливо, поїздка дитини до окупованого Криму була підтримана силами, яких давно шельма позначила. У шельми грошей – не міряно.

Третя: «Приїзд українки до Криму – мрія кремлівської ОЗГ». Можна лише уявити і мстивий шал, з яким зустріли заявку української учасниці організатори конкурсу «Дитяча Нова хвиля-2018» в Артеку! Особливо після «феєричного» виступу Самойлової на Євробаченні і решти нещодавніх провалів «стайні Лаврова».

Четверта: «Валіза, вокзал, Расєя». Родина вже обрала шлях для своєї талановитої дитини, і він оминає поля «червоної рути», «одну калину за вікном» і «посіяла мати літа свої літечка житом». Чи свідомість кременчужан Льоп вже давно була трачена совком, чи рішення з переорієнтацією приймалося похапцем, не виключено – під тиском надто шурхотливої і переконливої мотивації, можна впевнено констатувати: у Льоп легендарний український символ «червона рута» є звичайним рододендроном миртолистим – низькорослими сланкими вічнозеленими кущиками, які маскують продухвини бандерівських криївок на карпатських полонинах. Це – їхній вибір, який не потребує ні коментів, ні схвалень, ні осуду.

П'ята: «Я би у Повалії пішла…». Так, на порозі вступу до тривожного пубертатного отроцтва дівчатко, звісно, навскидку не назве п'яти відмінностей між тимошенковою косою і ляшковими вилами, але до змісту рядка з національного гімну «згинуть наші вороженьки» могло вже й допетрати. Чи то виховна робота у Кременчуцькій загальноосвітній школі № 16 поставлена не вельми нав'язливо, чи то зіркова хвороба вже затулила малолітній запроданці рідні обрії, але маємо факт – шестикласниця обрала аполітичний світ безсоромного «чесалова», від Кенігсбергу до Комсомольська-на-Амурі обжитий зрілішими шоу-мотронами на кшталт Лорак, Лободи, Галушки (у миру – Вєри Брежнєвої), Повалій та шоу-менами Дорном, Козловським, Бортником (у миру – Максом Барським).

Насамкінець. Щодо ненависті, яку за пророцтвами російського видання «360» (https://360tv.ru/news/tekst/eva-lepa/) буцімто вже відчувають до малолітньої космополітки «неадекватні» українці, і політичних переслідувань батьків Єви. Певно ж, до гонінь справа не дійде, Кременчук, можливо, й надто зросійщене українське місто, та все ж – не Воронеж. Але і дівчатко, і його батьки епітетів наслухаються. По-людськи порадили б Льопам: коли вже обрали Мокшанську пустку землею обітованою, тікайте. Нам лише трішечки буде не вистачати таланту вашої Єви, але ж, даруйте нам – не вельми прихильним до порожньої російської попси, якось же обходимось без Поваліїв, Лораків та іншої талановитої гнилі?

Вадим Демиденко

Читайте також
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава
Пам'ятною дошкою у Кобеляках вшанували захисника України Юрія Няйка
Полтава
У Миргородському районі затримали порушника нерестової заборони
Полтава
Кременчуцькі корупціонери витратять 32 млн грн на реконструкцію комунального гуртожитку
Полтава