Тверський районний суд Москви наказав кинути активіста Сєргєя Кірсанова до психіатричної лікарні. Чоловік роками підтримує Україну.
Згідно з постановою слуг російської Феміди, Кірсанов має відбути рік примусового лікування в одному із закритих режимних закладів Підмосков'я. Про це медіаагенції «Останній Бастіон» повідомив його соратник з руху «Вільний Урал» Андрєй Романов.
Як з'ясувалося, чоловіка визнано винним у справі так званого «Лівого спротиву» за частиною 2 статті 282.1 Карного кодексу РФ — «участь в екстремістській організації та підрив конституційного ладу». Раніше Сєргєй Кірсанов був свідком, але ФСБ і Слідчий комітет змінили процесуальний статус на підозрюваного.
«Зі слів адвокатів, 9 жовтня на судовому засіданні обвинувачі запросили здійснити примусове лікування. Судді думали цілу добу і нарешті 10 жовтня ухвалили рішення прямо з зали суду у кайданках вивезти Сєргєя до однієї з психлікарень. За версією слідства, він причетний до екстремістської діяльності руху «Лівий спротив», створеного Дарією Полюдовою.
Сєргєй, як учасник самостійницького руху «Вільний Урал» неодноразово проводив одиночні пікети у Москві на підтримку України та проти російської агресії. Але тривалий час його вважали свідком, поки ФСБ не сфабрикувало справу на свій розсуд і не додала якісь «нові докази та свідчення фігурантів». Я вважаю, що це переслідування з метою показово знищити останніх незгодних із кремлівським режимом», — прокоментував ситуацію Андрєй Романов.
Окремо додамо, що Полюдова нині перебуває в одній із колоній у Московській області, її також звинувачують в екстремізмі та підтримці України. Раніше над жінкою теж провели примусові психологічні тортури, нібито намагаючися з'ясувати зв'язок активістів із СБУ.
«Сєргєй і Дарія не перші, кого переслідує Кремль. Відомого томського журналіста і ще одного нашого соратника Сєргєя Кузнєцова та правозахисницю з Челябінська Єлєну Крилову карателі із ФСБ запроторили за ґрати, бо вони нібито «виконували функціональні обов'язки щодо забезпечення антиконституційної діяльності» всередині РФ: організовували мітинги, марші та пікети, де крім прапорів України були й знамена Уральської та Сибірської республік. Ми для Кремля небезпека, як і інші національно-визвольні рухи поневолених Москвою народів», — додав Андрєй Романов.
Водночас слід враховувати, що ця група була нечисленною, не мала популярності серед росіян, окрім хіба кількох сотень прихильників у соціальних мережах. Наскільки відомо, не вела ніякої підготовки до реальної силового протистояння з режимом. Таким чином, не становила і не становить великої небезпеки для влади путіна.