Created with Sketch.

За скільки продались полтавці

21.01.2015, 10:41

Стверджують, що вибори справа затратна. Нумо пригадаймо як проходили вибори теперішнього міського голови Олександра Федоровича Мамая. Тоді Олександр Федорович зрозумів декілька речей : пенсіонери живуть на межі злиднів; держава не має великого бажання їм допомагати; можна підлеститись до пенсіонерів – бідолах, поспівчувати їм, надати якусь допомогу, при цьому не тонко натякнувши, за таку допомогу він очікує підтримки на виборах. Треба визнати, що цей хід вдався – пенсіонерам припало до вподоби отримувати продуктові набори (так звані пайки), щоправда, не так часто отримували, як бажалось, але хоча б це. Іншим мульким цвяшком було те, що під час отримання пайка „мамайського” треба було годинку послухати вихваляння „годувальника”. Навіть на пакетах було зображено три безстатеві істоти, які підняли в безнадії руки до гори, мабуть, до годувальника, який, проте, був не на небі, а ходив інколи на зібрання в хвалу себе ж. Можливо, Олександр Федорович мітив уже до небожителів? Хто ж його знає…

Продуктові набори були універсальними, здається включали в свій склад літрову пляшку олії, кілограм борошна (чи макарони, вермішелі), банку кільки (чи тушонки), банку згущеного молока. Ледь не забув про основне - кілограм гречки. В цілому - чим була багата фірма Інтерагро, яка на той час належала Мамаю. Пригадаємо тогочасні ціни – олія близько 8 грн, борошно (макарони) близько 4 грн., тушонка десь 4-5 грн., кілька дешевше – 1-2 грн., згущене молоко близько 8 грн., гречка 2 грн. за кілограм. Сам пакетик близько гривні. Якщо все це складемо, то отримаємо близько 30- 35 гривні. Звичайно, потрібно врахувати підготовчу роботу - складання списків пенсіонерів, розсилку запрошень, видача наборів, фіксація видачі, оренда приміщення –, доречно до вартості набору прибавити ще гривень 5-10. Розрахунок досить орієнтовний - це все краще знає бухгалтерія Олександра Федоровича, але навряд чи вона погодиться поділитись цим знанням з нами. Тож будемо вважати, що один набір з доставкою – формуванням – видачею вартує близько 40-45 грн.

Нагадаємо, що видача велась раз у квартал, а отже треба поділити цю суму на 3 й отримаємо вартість одного голоса виборців на місяць – 15 гривень. Ну, що ж, бачили очі … Таким чином, виконана програма „ як отримати голос виборця за 15 гривень „ була виконана. Звичайно, що мова йде про досить величеньку сучу - потрібно помножити 15 грн на 60- 70 тисяч пенсіонерів міста, а це складе 1,5 - 2 млн. гривень, а тепер помножте це на рік. Проте, чи не образливо, що вас, пенсіонери, оцінили аж в 15 гривенників ?

Було ще обіцяно підняти пенсії, до цього руки, якось не дійшли - не до того, відпрацьований матеріал уже не потрібний. Хід Мамая було вірно розраховано - якщо прибавити до найменшої пенсії 15 грн., то цю надбавку ніхто і не помітить. А ось набір, та ще й зі священними заклинаннями – залишиться.

Пройде не так багато часу і годувальник вирішить, що непогано було б, якби йому компанію склали ще два заброди. Так розпочались виборчі перегони до Парламенту. Проте ці двійко були настільки впевнені в перемозі – руки ж безстатевих істот підняті на пакетиках, на дитячих майданчиках, завжди підняті в німому заклику допомоги, месія має допомогти, тож вони й мантри не ходили люду читати. Електорат просвічували інші знавці „спасіння ”, а ось пенсіонерам таке ставлення чомусь не сподобалось. Ні, вони не протестували, не перестали брати пайки, проте на виборах раптово проголосували не за ставлеників годувальника, чим дуже розсердили його – перестав давати набори.

Голова розсердився і на новообраних депутатів – не пішов до них навіть поздоровити, а ті не пішли до голови знайомитись. Щоправда, один із них вирішив, що образ індійського вождя з томагавком йому дуже личить і хотів, щоб голова помітив його відкриття, навіть приніс показати томагавк. Голова не оцінив цей вчинок - тихенько зник. Мабуть, запропонував депутатові іншу гру – в хованки. Другий новообраний не полюбляє таких ігор, він людина серйозна, він любить спати, а під час сну – голосувати, навіть за бюджет. Важко депутатам, платню встановили 12000 гривень, часи важкі, вони гідно розділять незгоди зі своїми виборцями.
Все ж хотілось би спитати, а чому обранці так і не спромоглись знайти законне вирішення відкликання, впливу на негідних посадовців – понад 20 років незалежності, а рішення немає. Мабуть, формат парламенту не має такої можливості.

Гнап Нерушима. 

Дякуємо Віталію Залужному за люб'язно надані матеріали.


Читайте також
Коли намаганнями вшанувати прикривають власну неспроможність
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина четверта
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина третя
Полтава
ДІЯ відзначила чемпіонів України
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина друга
Полтава
Лицарі сили та килиму
Полтава