Created with Sketch.

За триста голосів, які віддали в Раді за призначення Кирила Шевченка головою НБУ, доведеться платити

15.12.2020, 09:45
Фото: Obozrevatel

Платити будемо ми всі як звичайно. Так уже заведено, що за корупціонерів платить український народ

Влаштовуйтеся зручніше, розповім вам по гарячих слідах як Кирило Шевченко розрахувався з групою Фірташа / Льовочкіна.

Вчора Національний Банк України своїм рішенням вивів з ринку «Місто Банк». Рішення це вимушене і давно назріле. Однак за Місто-банком стоїть Фурсін, один з партнерів Фірташа і Льовочкіна. Тому банк ситуація з яким, погіршилася ЩЕ В ЖОВТНІ, дотягли аж до грудня і вивели з ринку максимально дивним чином.

А тепер дивіться в чому замут.

У жовтні 2020 основний актив (завод з виробництва сої) Місто-Банку в результаті рішення Печерського суду поїхав під арешт. За цей завод воюють Сегал і Фірташ, історія там заплутана, в результаті цієї історії Місто-банк заставу втратив (що, судячи з усього, і планувалося). Відразу після цього нормативи банку впали нижче платоспроможних.

А тепер дивіться дати.

16 жовтня Місто-банк отримує рефінанс від НБУ - 103 мільйони гривень. Рефінанс у нас дають під хороші застави тільки. Ну, принаймі, так було при Смолію, зараз невідомо. Соєвий завод оцінювався в 50 мільйонів доларів, так що застави у Місто були.

20 жовтня Печерський суд виносить рішення про арешт активу, в результаті чого соєвий завод не можна використовувати як заставу. Рішення суду набирає чинності 26 жовтня. Все, після цього банк уже зомбі. І його можна ховати або власник повинен щось придумати.

Незважаючи на те, що нормативи Місто-Банку трохи нижче абсолютного нуля та активів в заставі у нього більше немає, в листопаді Місто-Банк отримує ЩЕ 56 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ рефінансу ВІД НБУ. Цікаво знати під заставу чого? Ось він результат того, що пруденційний нагляд у нас тепер в руках Кирила Шевченка. 56 мільйонів гривень за раз. І всі попередні рефінанси теж.

Хоча банк вже треба було виводити з ринку, але Шевченко не поспішав цього зробити. Позиція Шевченка була секретом для ринку, до речі, думаю навіть фан-клуб Шевченка не буде це заперечувати.

Фурсін дуже нив, бігав до Офісу Президента від якого НБУ, як ви знаєте, повністю незалежний. І до Кирила Шевченка Фурсін теж бігав, але Шевченко звичайно ж чесна людина і Фурсіна не пускав навіть на поріг (ага, щас). Незважаючи ні на що Кирило Шевченко не збирався виводити Місто-Банк з ринку. Я думав, що він і не виведе.

Однак спільними зусиллями Вашінгонского обкому (в який їздив Шевченко в листопаді), посольства США, Міжнародного Валютного фонду та інших міжнародних інституцій вдалося примусити главу Нацбанку виконати свої посадові обов'язки та вивести Місто-банк з ринку.

Але через те, що цей банк це кого треба банк і голоси група Льовочкіна за Кирила давала, вивід банку був зроблений максимально всрато.

По-перше, Дубінський про виведення Місто-банку з ринку написав на кілька хвилин раніше, ніж з'явився офіційний пресреліз НБУ. Ось він результат призначення в правління НБУ людей афілійованих з Коломойським. Тепер у нас про виведення банків з ринку повідомляє шістка Коломойського. Вона ж, до речі, і пише, що зроблено це було під тиском Вашингтона. Що на правлінні Кирило Євгенович це прямо озвучив, так? Типу ми не збиралися заважати правильним хлопцям, але проклятий Захід змусив зробити за законом?

По-друге, повідомлення про виведення банку з ринку з'явилося вчора на сайті НБУ о 18:14. Тобто о шостій годині вечора.

Тут виникає проблема.

Традиційно виводять банк з ринку прямо з ранку. Це ціла спецоперація. НБУ викочує рішення правління, а під банком вже з 8:45 ранку наступного дня стоять хлопці з Фонду Гарантування, які входять і перехоплюють управління над банком.

Наприклад, вже навіть при Шевченко, банк "Аркада" вивели з ринку вранці 25 вересня 2020 року, коли люди з Фонду були вже всередині банку, а о 9:20 був випущений пресреліз. Хоча рішення було прийнято 24-го. Зазвичай пресреліз НБУ випускає, коли НБУ переконався, що Фонд уже зайшов в банк. І всім зрозумілий вододіл. Всі рішення Аркади від 24 вересня це банк з ліцензією, рішень від 25 вересня не існує - банк виведений в ринку і позбавлений ліцензії. Все просто і зрозуміло.

Повідомлення про те, що Місто-Банк виведений з ринку, з'явилося вчора ввечері о 18:14. Як ви розумієте, на договорах і багатьох документах НЕ ПИШУТЬ ТОЧНИЙ ЧАС. Тільки дату. Вивід банку з ринку о 6 вечору створює правовий "вододіл" для всіх рішень менеджменту банку в рамках одного операційного дня. І маневруючи навколо цього вододілу можна чимало наварити. Тому що з одного боку до цих шести вечора ти банк з ліцензією, а потім ти вже ніхто і все списано в нуль.

Що можна зробити?

Дивіться. Система платежів зараз працює цілодобово.

Навіть якщо НБУ заблокував коррахунки Місто-банку (а це не факт, що було зроблено, але припустимо), то все одно не можна заблокувати прямі коррахунки банку в іноземних банках, а можливо не вийде заблокувати і прямі коррахунки Місто в інших українських банках. Власники Місто банку знали що у них все погано і давно готувалися смикнути рубильник. Все що було на цих рахунках поїде як «оплата» за фіктивними контрактами. На контракті ж не написано, коли він був підписаний - о 17:59 або о 18:20. Заплатили клієнти банку за покупку енної кількості тонн анобтаніума, дуже терміново знадобився.

Кілька папірців, невелике порушення процедури та закону, які хрін доведеш, і фьют - прямі коррахунки порожні. Це найпростіше.

Йдемо далі. Одночасно зі спустошенням рахунків потрібно подробити всі депозити правильних осіб до норми відшкодування. П'ять мільйонів гривень вам Фонд Гарантування не поверне. А ось 25 депозитів по 200 000 різних людей держава компенсує. Знову-таки змінюються договору депозиту, нехай навіть 18 числом і держава компенсує, нашим коштом, все власникам банку. Просто гроші власники отримають через афілійованих з ними бомжів або своїх співробітників. Їм потрібніше, говорить Кирило Євгенович. Фонд Гарантування, звичайно, може піти в суд, але це українські суди, результат відомий заздалегідь.

Ще з банку вимітається вся готівкова каса. Це взагалі мастхев. Видано всім все. Ну як всім. Кому треба було видано. Ось все, що було в касі, все люди зняли з рахунків. Звичайно, вони зробили це до 18:14, скажу навіть більше до 16:00, так, все так і було (звичайно ж ні, вимітали вночі). Цікаво буде завтра подивитися різницю каси та касового обороту.

Далі потрібно замінити всі застави по кредитах виданих правильним людям, тому що правильні люди борги не віддають, вони ж не боягузи та не лохи. Знову таки змінюються договори застави й привіт. Була застава хороша, стала хороша тільки по оцінці правильного оцінювача. Оцінювач в долі, угода одноразова і дуже прибуткова. Всі застави втікають за горизонт, замість них залишається скам. Зазвичай за таке карає НБУ, але вам все одно - ваш банк вже виведений з ринку, просто рулі не забрали. Знову-таки можна йти до суду Фонду Гарантування, але толку буде нуль.

На всі хороші активи банку (якщо раптом залишилися) можна повісити нотаріальне Обтяження. Є такі нотаріуси, можна зробити й так, хоча непросто - це вищий пілотаж. Після цього з цими активами, як і з соєвим заводом, нічого зробити буде не можливо і Фонд гарантування не зможе їх продати, щоб компенсувати збитки.

Ну а реальні живі кредити звичайним людям, за якими платежі йдуть, можна продати своїй фінкомпанії одним пакетом. Або не своїй. Нема чого віддавати їх фонду гарантування. Нехай фонд гарантування з бюджету бабки бере, тобто у нас з вами.

Якщо банк виводити з ринку ввечері, то з ранку Фонд Гарантування зайде в пустушку. У порожнечу. У вакуум. У банку не залишиться нічого (бо це Фірташ, він ніколи нікому і нічого не віддавав), крім боргів. А може ще нових боргів встигнуть до ранку назбирати.

Навіть за дострокове повідомлення про те, що банк виводять з ринку, не чисті на руку банкіри готові платити. Дуже багато готові платити - адже навіть кілька десятків хвилин можуть серйозно поліпшити фінансове становище.

Кирило Євгенович Шевченко подарував Фурсіну і Фірташу цілу ніч.

За наш з вами рахунок.

Всі борги Місто-банку повиснуть на Фонді гарантування, ми ще депозити будемо своїм коштом виплачувати Фурсіну.

Рефінансу виданого НБУ, як ви розумієте, в Місто-банку вже немає. 50, а може 150, мільйонів гривень, якщо не більше випарувалися. Всі активи поїдуть Фурсіну і Фірташу. Кирило Шевченко продовжить називати себе великим банкіром, природженим лідером і так далі. Міжнародний валютний фонд продовжить офігєвать дивуватися з цих піруетів.

Ось це ціна корупціонера на найвищому посту. Ось це ціна «він повинен сформувати свою команду». Ось це ціна призначення лояльних і афілійованих, а не профі.

Ось воно все. Як на долоні, копієчка до копієчки.

Завтра порахує Фонд гарантування точно. І з цим цифрами я піду потім в НАБУ.

Ми вас всіх наздоженемо, гниль. Наздоженемо і пересаджаємо.

Читайте також
САП просить конфіскувати будинок і землю голови села на Закарпатті
Кримінал
Зеленський поборов корупцію на митниці?
Політика
Суддя ВАКС, що має проблеми з НАЗК, оформила бізнес на сина та родичів
Політика
ЗеленськийЄрмак дозволив Коболєву втекти за кордон
Політика
НАЗК виявило в ексчиновника СБУ ознаки незаконного збагачення
Кримінал
НАЗК виявило у декларації голови Харківської облради невідповідності на 3,4 млн грн
Політика