Полтавська влада начхала на першочерговиків з отримання житла, та наділила квадратними метрами суддів, прокурорів, та поліціянтів.
15.07.2024 року головний редактор Останнього Бастіону Геннадій Сікалов звернувся до Полтавської міської ради та Секретаря міської ради Катерини Ямщикової із запитом, у якому просив надати таку інформацію:
Скільки громадян, які визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов, перебувають на квартирному обліку при виконавчому комітеті Полтавської міської ради?
Скільки кімнат/квартир є у житловому фонді Полтавської міської територіальної громади станом на 1 липня 2024 року?
Скільки кімнат/квартир було визнано службовими у період з 1 січня 2019 року до 1 липня 2024 року, і яким саме організаціям вони були передані (ГУНП, СБУ, ДСНС тощо)?
Скільки кімнат/квартир було надано учасникам бойових дій у цей же період?
Скільки кімнат/квартир було надано громадянам, які потребують поліпшення житлових умов, і перебувають на квартирному обліку?
Скільки кімнат/квартир було включено до житлового фонду Полтавської громади за цей період?
Скільки кімнат/квартир було безоплатно передано забудовниками до житлового фонду громади?
Скільки кімнат/квартир було викуплено у забудовників та включено до житлового фонду?
Скільки кімнат/квартир було включено до житлового фонду за рішенням суду?
15.08.2024 року на адресу Останнього Бастіону надійшла відповідь від Управління майном комунальної власності міста вих. № 01-05-01.1-07/24-зі/24 від 26.07.2024 року, в якій
Управління зазначило, що:
«...Питання, що постановлені у Вашому запиті регулюються, зокрема, Житловим кодексом, ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їх жилих приміщень в Українській РСР, затвердженими Постановою Ради Міністрів УРСР та Всеукраїнською Радою професійних спілок № 470 від 11.12.1984 та Постановою Ради Міністрів УРСР № 37 від 04.12.1988.
Вищезгаданими нормативно — правовими актами не передбачено обов'язку органів місцевого самоврядування щодо створення, обліку чи опублікування інформації, запитуваної Вами в пунктах 2-6 та пункті 9 запиту. Запитувана у цих пунктах інформація не є готовим продуктом, створеним у процесі виконання суб'єктом владних повноважень своїх обов'язків, а тому не є публічною інформацією у розумінні ЗУ «Про доступ до публічної інформації».
Водночас щодо першого пункту запиту було повідомлено, що наразі на квартирному обліку при Виконавчому комітеті Полтавської міської ради перебувають 3819 сімей, що потребують поліпшення житлових умов.
Щодо сьомого пункту запиту — у період з 1 січня 2019 року до 1 липня 2024 року кімнати/квартири до житлового фонду в межах Полтавської міської територіальної громади забудовниками безоплатно не передавалися.
Крім того, було зазначено, що у зв'язку зі змінами законодавства у вересні 2019 року, забудовники наразі не мають зобов'язання пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
Щодо восьмого пункту запиту — у період з 1 січня 2019 року до 1 липня 2024 року кімнати/квартири забудовників не викуплятися та до житлового фонду в межах Полтавської міської територіальної громади не включалися.
21.08.2024 року головний редактор Останнього Бастіону подав запит журналіста на отримання публічної інформації безпосередньо до Управління майном комунальної власності міста.
04.09.2024 року на адресу Останнього Бастіону надійшла аналогічна відповідь від Управління майном комунальної власності міста.
Фактично злочинний кагал Ямщикових-Бражника відмовився надавати інформацію про те, кому міська рада першочергово надає квартири.
З листів Управління майном комунальної власності слідує, що ним процитовано норми чинного законодавства та зазначено, що запитувана у п. 2-6, 9 інформація не є готовим продуктом створеним в процесі виконання суб'єктом владних повноважень та задокументована на будь-яких носіях, тому не може належати до публічної інформації.
З даними доводами Управління майном комунальної власності погодитися неможливо, виходячи з наступного.
Комунальне майно ж належить територіальним громадам — містам, селищам, селам тощо. Управління комунальним майном здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування — місцева рада та її виконавчі органи — департаменти, відділи тощо.
На сайті містяться відомості про організаційну структуру Управління майном комунальної власності. До структури відповідача - 2 входить — Відділ обліку, розподілу та приватизації житла.
Згідно з правилами обліку грома дян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих прим іщень : інформація про громадян, взятих на квартирний облік, та зміни до неї в установленому законодавством порядку вносяться до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
Відповідно до пункту 13 розділу 2 «Призначення, основні завдання і функції» Положення про Управління майном комунальної власності міста (в новій редакції), затвердженого рішенням третьої сесії Полтавської міської ради восьмого скликання від 19.03.2021р., одним із завдань Управління майном комунальної власності міста є здійснення процедури з набуття права комунальної власності на безхазяйне нерухоме майно.
Відповідно міська рада та Управління майном володіють запитуваною публічною інформацією, яка могла бути надана на запити Останнього Бастіону.
Отже, злочинний кагал Ямщикових-Бражників безпідставно відмовив Останньому Бастіону у наданні такої інформації, перешкоджаючи журналістському розслідуванню, за що передбачена кримінальна відповідальність за ч. 3 ст. 171 Кримінального кодексу України.
30 грудня 2024 року Полтавський окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі за Позовом Останнього Бастіону до Полтавської міської ради та Управління майном комунальної власності міста.
У відзиві на позовну заяву Полтавська міська рада продовжує заперечувати очевидні речі, та наполягає на тому, що міська рада та Управління майном не володіють запитуваною інформацією.
Бражник, Ямщик, та Ямщикова наділяють квадратними метрами не малозабезпечені сім'ї, не осіб, які десятиліттями очікують в черзі на отримання власного житла, натомість, ці казкові персонажі від Зеленського вселяють у квартири без спадкоємців суддів, прокурорів, поліціянтів у сподіванні, що коли прийде час розплати за мародерство та грабунок під час війни, то корумповані житлом їх захистять.
Не захистять. Дістанемо.