За злочини проти людяності полтавські судді пропонують домашній відпочинок. Ще дивуєтеся?
В Октябрському райсуді Полтави обрали запобіжні заходи для двох працівників Полтавської установи виконання покарань № 23. Їх підозрюють у катуванні.
Про це повідомляє Суспільне.
Ухвали 22 квітня проголосила слідча суддя Лариса Гольник.
Працівникам Полтавської установи виконання покарань № 23 Антону Онищуку, якого нині відсторонили від роботи та Дмитрові Лизю, який звільнився з установи, обрали запобіжні заходи на 60 днів у вигляді цілодобових домашніх арештів з носінням електронних браслетів.
Адвокат підозрюваних Олександр Крекотень просив не обирати їм запобіжні заходи взагалі. Прокурор Антон Гомля клопотав про тримання під вартою.
Державне бюро розслідувань викрило факти систематичних катувань ув’язнених у Полтавському СІЗО.
Про це повідомляє пресслужба бюро у понеділок, 21 квітня.
За даними слідства, працівники слідчого ізолятора катували ув’язнених, які відмовлялись від співпраці з адміністрацією установи, порушували розпорядок або скаржилися на дії співробітників. Тортури проводили в облаштованому спеціальному приміщенні на території медичної частини.
Як зазначають у ДБР, ув’язнених у невеликій кімнаті прив’язували до металевого ліжка та залишали на кілька днів без їжі, води й можливості скористатися туалетом.
За останні три роки один з постраждалих пережив таке жорстоке поводження понад десять разів, ідеться в повідомленні.
У ДБР заявили, що двом працівникам — черговому та старшому корпусу відділу режиму й охорони — повідомили про підозру за ч. 3 ст. 127 ККУ (катування). Саме вони завели потерпілого до приміщення та прив’язали його до ліжка.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років.
Нагадаємо, що у 2013 році Лариса Гольник виправдала педофіла, відмовившись притягувати його до відповідальності за розповсюдження порнографічних матеріалів.
Заважимо, що згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду тортури є злочином проти людяності, якщо вони здійснюються в рамках широкомасштабного або систематичного нападу на будь-яких цивільних осіб (ч. 1 ст. 7).
Норми про заборону тортур також включені в Загальну декларацію прав людини (ст. 5), Міжнародний пакт про цивільні і політичні права 1966 року (ст. 7).
Поки що суддя Гольник підтримала злочинців, які катували людей. Помістивши їх не до вʼязниці, а під домашній арешт.
Нагадаємо, що сама прости господи поки що суддя Гольник, разом зі своїм співмешканцем альфонсом і психопатом Гавриленко, приймали участь в рольових іграх, в яких брали участь в якості медбрата і медсестри, намагаючись заколоти до смерті недієздатну 86 річну жінку, у якої попередньо видурили квартиру і гараж.
Не зумівши переоформите на себе нажите, в результаті шахрайських дій, майно, ця пара відомих шахраїв спробувала обдурити вже родичів недієздатної старенької, але суд став на захист Закону, а не пари приблуд - шахраїв.
Цікаво, що прости господи суддя Гольник попередньо тренувалася в різноманітних ролях, граючи в рольові ігри на різних сценах та кабінетах МВС та Апеляційного суду Полтавської області.
То ж і в цьому випадку зі злочинцями, які катували людей, Гольник страхується, бо знає, що тюрма по ній довго плаче.