Created with Sketch.

Заводи-виробники зброї, якою рф вбиває українців, досі не під санкціями

26.09.2022, 16:15

18 підприємств російського ВПК, чия техніка бере участь у війні проти України, не несуть за це відповідальності

Заводи, де вироблять ракети «Калібр», реактивні системи залпового вогню «Торнадо», «Град», «Смерч» та зенітно-ракетні комплекси «Стрєла-10», які Росія щодня використовує для вбивств українців, досі не перебувають під санкціями.

Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor, які здійснюють моніторинг запроваджених санкцій проти московії, з посиланням на реєстр НАЗК.

Серед виробників ідентифікованої на території України російської зброї під санкціями Європейського Союзу, США, Великої Британії та України досі не перебувають 18 підприємств російського військово-промислового комплексу. А саме:

Серед підприємств, до яких не були застосовані західні санкції, відноситься і «Казанський оптико-механічний завод», який виробляє радари «Ртуть БМ». Натомість Україна 14 травня 2020 року запровадила проти нього санкції строком на три роки.

Підприємство «Комерційні автомобілі – Група «ГАЗ», яке виробляє вантажівки, броньовані машини Газ-Тигр, Газ-Тигр-М, не перебуває під санкціями ЄС, Великої Британії та України. Санкції до нього запровадили лише США.

Загалом Trap Aggressor вдалося ідентифікувати 69 російських компаній, безпосередньо причетних до виробництва техніки, знищеної в Україні з початку повномасштабного вторгнення. Натомість обʼєми виробництва російської зброї на російських підприємствах, на які санкції таки були накладені, суттєво скорочуються або і взагалі припиняються.

Читайте також
Жвава торгівля між КНР і РФ — це «мильна бульбашка»
Економіка
Подвійне громадянство не рятує. Швейцарські банки закривають рахунки росіян
Війна
Черговий удар у спину кремлівського бункерного щура
Світ
Болгарія відмовилася від імпорту путінської нафти
Політика
Україна отримає від США $500 тисяч конфіскованих активів московії
Війна
ЄС хоче заборонити російським дипломатам пересуватися країнами Шенгенської угоди — Politico
Війна