Created with Sketch.

Зе-банда свідомо саботує відновлення «Охматдиту»

13.08.2024, 07:19
Фото: Facebook

Слуги неукраїнського народу допомагають росіянам коїти геноцид. Режим внутрішньої окупації мусить програти разом із зовнішніми окупантами.

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Скандал навколо «Охматдиту» не став уроком для влади. Пріоритетом має бути якнайшвидше відновлення лікарні, прозорість використання кожної гривні.

Натомість маємо інформацію, що блокується ремонт одного з корпусів «Охматдиту», не допускаються благодійники, які готові швидко вставити вікна. А чому так?

Ну, бо в декого інші плани — все знести і освоювати кошти на черговому великому будівництві. МОЗ фактично блокує допуск опікунської ради щодо визначення долі «Охматдиту».

Далі наведу пряму мову колеги-депутата Наталі Іонової. Саме вона зараз вимагає від МОЗ припинити займатися профанацією, коли життя кожного українця висить на волосинці:

«Міністерство охорони здоровя відмовляється  залучати Опікунську раду «Охматдиту» до контролю за процесом відновлення після ракетної атаки. Таку відповідь я отримала на свій запит як народної депутатки. Міністерство самостійно визначило склад Ради з контролю здійснення відновлення зруйнованих будівель НДСЛ «Охматдит».

Окрім 6 найбільших благодійників, 1 представника МОЗ та 1 лікарні, залучать ще 7 громадських активістів, яких оберуть благодійники. Звісно, ми всі підтримуємо швидке відновлення Центру та цінуємо внесок кожного українця, який зробив внесок на відновлення, про яку б суму не йшлося. Бо сотня гривень від пенсіонера чи дитини зі своїх заощаджень вартують не менше, ніж мільйони від великого бізнесу.

І тут важливо, аби кожна гривня  була витрачена прозоро і ефективно. Важливо, аби представники Ради з контролю відновлення «Охматдиту» також розумілися на  специфіці дитячого центру. І також ми категорично проти спроб не допустити   парламентський  контроль над використанням коштів.

Також варто зазначити, що  повноваження Ради стосуватимуться виключно питання відновлення. Але потрібен системний моніторинг за дотриманням антикорупційного законодавства на постійній основі. Ефективніше створити Наглядову раду, до якої  залучити представників Опікунської ради, у тому числі із-поміж парламентарів від різних фракцій, благодійників, провідних антикорупціонерів і експертів.

Адже запропонована зараз система залишає значні корупційні ризики. Влада продовжує ставити воза поперед коня та вигадувати нові й нові схеми, як уникнути прозорості, замість працювати за підзвітними процедурами й не допускати корупції. Ми не залишимо питання «Охматдиту» поза увагою, у Верховній Раді будемо вимагати звіту міністра Ляшка і жорсткого моніторингу використання зібраних на відновлення коштів».

Читайте також
В обов'язки депутатів Диканьки включено біг за лисицями
Полтава
НАБУїни, нарешті, схаменулися
Опінії
Влада грабіжників безкарно хазяйнує у Диканьці
Полтава
Цензури в Україні немає. Доведено поліцією Києва
Опінії
Керівництво держканалу «FreeДом» заступилося за колаборанта із лав угруповання «ДНР»
Опінії
Представники поневолених московією народів просять ООН визнати геноцид фіно-угрів
Світ