Ой, а що сталося із риторикою голови Офісу пРезидента на вулиці Банковій? Кудись ділися «кордони 1991 року» та інші переможні реляції.
Зе-влада змінила підхід щодо стартових умов майбутніх потенційних переговорів, що було озвучено головою Андрієм Єрмаком напередодні: «кордони 1991-го» змінено на «стан на 23.II.2022». Це було б відправною точкою, вважає залаштунковий голова держави, задля подальшого врегулювання, оскільки значна частина України була окупована до цієї дати.
Схоже на все, що початкові позиції вибудовуються, Україна ротом Єрмака позначає свої вимоги як «лінія на 23.02.22», а путін — як «уся Запорізька і Херсонська області». Компроміс у такому випадку буде «десь посередині», тобто, по лінії фактичного бойового зіткнення.
Рівночасно позицію США можна оцінювати за кандидатурою спеціального представника по Україні від 47-го президента Дональда Трампа. Називають двох осіб. Обрано 80-річного Кіта Келлоґґа, який обіймав високі посади в адміністрації Трампа у 2017-2021 роках, включно із посадою керівника апарату Ради національної безпеки.
Також Келлоґґ був одним із двох ініціаторів у команді новобраного господаря Білого дому (на рівні із 58-річним Ричардом Ґренеллом), хто представив план припинення війни. Документ полягає, власне, у «замороженні по лінії фронту і тискові на Київ із Москвою сідати за стіл перемовин».
Тобто, йдеться про горезвісне «замороження» російсько-української війни «по ситуації на землі» й примус до миру за участі обох сторін (з умовами, подібними до викладених Келлоґґом, недавно виступала Туреччина). А ще читається натяк, що буде, як путін спробує відмовиться від цього всього.