Володимир Зеленський запропонував першій віцепрем'єр-міністерці — міністерці економіки Юлії Свириденко стати головою уряду.
Про це повідомив сам Зеленський.
Сьогодні, 14 липня, він провів зустріч із першою віцепремʼєркою. Зокрема, Свириденко доповіла про виконання домовленостей із європейськими та американськими партнерами щодо підтримки України, досягнутих у межах нещодавньої конференції з відновлення України в Римі.
Вони також обговорили конкретні заходи, які зможуть зміцнити економічний потенціал України, розширити програми підтримки українців і масштабувати власне виробництво зброї. Для цього в Україні розпочнуть «трансформацію системи» виконавчої влади, анонсував президент.
«Я запропонував Юлії Свириденко очолити уряд України та суттєво оновити його роботу. Очікую на представлення програми дій нового уряду найближчим часом», — заявив Зеленський.
Зеленський продовжує порушувати Конституцію України.
Не може Зеленський пропонувати Свириденко очолити Уряд - це перевищення повноважень.
Стаття 114 Конституції України:
Прем’єр-міністр України призначається Верховною Радою України за поданням Президента України, внесеним на підставі пропозиції коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, сформованої відповідно до статті 83 цієї Конституції.
Тобто спочатку - коаліція (монобільшість) подає кандидатуру.
Після цього Зеленський формально вносить цю кандидатуру до Верховної Ради.
Нагадаємо читачам, що дії Зеленського, починаючи з 21 травня 2024 року кваліфікуються Статтею 109 Кримінального Кодексу України, як дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади (узурпація державної влади).
Стаття 103 Конституції України чітко говорить, що «Президент України обирається громадянами України... строком на п'ять років».
І виконання статті 108 Конституції України поза п'ятирічним терміном є порушенням статті 103, отже — порушенням Конституції, незаконним утриманням влади й, отже, державним переворотом.
15 травня 2014 року Конституційний Суд України розглянув на пленарному засіданні справу за конституційним поданням 101 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України у системному зв'язку з пунктом 16 розділу ХУ «Перехідні положення» Конституції України стосовно визначення строку, на який обирається Президент України на позачергових виборах.
Рішенням Конституційного Суду України від 15 травня 2014 року у справі № 1-19/2014 було встановлено, що:
Положення частин першої, п'ятої статті 103 Конституції України необхідно розуміти так, що Президент України обирається громадянами країни на позачергових, як і на чергових, виборах строком на п'ять років.